Археологи з музею Германа Отто в Мішкольці виявили незвичайні предмети під час розкопок цвинтаря часів мідного періоду.
Угорські археологи працюють в районі шахти бурого вугілля Бюкабрань ще з 2007 року. І знайшли тут залишки дерева, яким, як стверджують науковці, 7 млн років.
Також було знайдене поселення людей, зокрема кладовище з 34 могилами, в яких виявили чимало скарбів різних періодів.
Цей цвинтар належав до мідного віку, і, на думку фахівців, мешканці цього району належать до місцевої культури Бодрогкерестур. Жодного письмового документу не знайдено, лише деякі об'єкти, якими користувались ці люди. Припускають, що ця громада вже приблизно з 4000 року до нашої ери використовувала мідні знаряддя праці і була однією з перших, хто носив золоті прикраси в Карпатському басейні.
У трьох гробницях, де були поховані жінки було знайдено з десяток золотих предметів, насамперед підвіски, які колись могли бути частиною головного убору. Це одні з найкрасивіших зразків, відомих на сьогодні завдяки своєму неповторному дизайну.
Натомість у могилах заможного чоловіка не було знайдено золотих предметів. Там археологи виявили кам’яне лезо, поліровану кам’яну сокиру та 2-кілограмову мідну кирку. Можливо, що мідний предмет використовувався скоріше як своєрідний скіпетр - знак влади, а не як власне інструмент.
На той час золото та прикраси з нього були рідкістю. Тому припускають, що це були дійсно люди, наділені неабиякою владою.
Існує припущення, що золото отримували шляхом поверхневого збору руди або видобували з потоків та річок.
Знайдені предмети планують виставити для експозиції в музеї Германа Отто в Мішкольці.
Нагадаємо, що півкілограмова прикраса (торквес) - найбільша золота знахідка на Закарпатті. Її було знайдено у 2009 році у Малій Копані.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!