В угорському селі біля кордону із Закарпатям влаштували фестиваль коноплі (ФОТО)

10
1

Подія пройшла в селі Берегадоровц, що неподілік від кордону з Україною.

Слід зазначити, що місцеві мешканці вирощують коноплі тут вже кілька століть. І виготовляють з неї чудові тканні вироби.

На жаль, ця колись традиційна сировина для ткацтва нині в Україні не в фаворі. Натомість в Угорщині технічні сорти коноплі вирощують, переробляють, а потім виготовляють з неї чудові витвори мистецтва – рушники, скатертини і навіть сувеніри.

Також у прикордонному угорському селі створено музей, де можна побачити старовинні дерев’яні верстати,  більшість з яких у робочому стані. Місцева майстриня Берталанне Шукта може влаштувати майстер-клас, під час якого всі охочі могли спробувати самостійно вправитися з ткацьким верстатом або власноруч виготовити гарну квітку з конопляної тканини.

Нагадаємо, що Закарпатті теж нещодавно з’явилася ще одна туристична «принада» — плантація коноплі. Вона  займає територію 50 га та розташоване між селами Петрово та В. Паладь Виноградівського району.

Курйоз полягає у тому, що 29 червня правоохоронці та прикордонники прозвітували про цілу спецоперацію з виявлення плантації коноплі, і навіть передали її на експертизу. Але як виявилося згодом, власник плантацій має усі дозволи на вирощення коноплі, адже вона технічна і не має ніякого токсичного ефекту.

Mukachevo.net

Коментарі

Т
терорист

переводять продукт ;(

Читайте також