Українців, хворих на заразні форми туберкульозу, тепер за рішенням суду будуть примусово госпіталізувати.
Такий порядок визначає розпорядження уряду від 3 січня 2013 року № 3-р "Про внесення змін до розпорядження Кабінету міністрів України від 29 жовтня 2009 р. №1285", розроблене з метою приведення існуючих нормативно-правових актів у відповідність з новою редакцією закону України "Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз".
Як повідомляє прес-служба МОЗ, стаття 11 нового закону передбачає, що у випадку, якщо хворі із заразними формами туберкульозу, у тому числі під час амбулаторного або стаціонарного лікування, порушують протиепідемічний режим, що ставить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб, то за рішенням суду вони можуть бути примусово госпіталізовані.
Заяву про примусову госпіталізацію або про продовження терміну госпіталізації хворого подається до суду представником протитуберкульозного закладу, який здійснює відповідне лікування хворого, протягом 24 годин з моменту виявлення порушення пацієнтом протиепідемічного режиму.
До заяви додається мотивований висновок лікаря, який здійснює або повинен здійснювати лікування хворого.
Примусова госпіталізація осіб, відносно яких суд ухвалив відповідне рішення, здійснюється з урахуванням висновку лікаря на строк до 3 місяців. Продовження терміну примусової госпіталізації таких осіб здійснюється за рішенням суду на певний термін з урахуванням висновку лікаря, який здійснює лікування хворого.
Рішення про примусову госпіталізацію або про продовження терміну примусової госпіталізації хворих заразними формами туберкульозу приймається судом за місцем виявлення таких хворих або за місцезнаходженням протитуберкульозного закладу і підлягає негайному виконанню.
При цьому невиконання рішення суду про примусову госпіталізацію протитуберкульозного закладу або про продовження терміну примусової госпіталізації тягне кримінальну відповідальність згідно із законом.