
У Київському центрі мікрохірургії ока планують проводити операції з трансплантації людині капсульного мішка ока свині. Про це повідомив фахівець центру професор Юрій Кондратенко.
"Така пересадка - хороша альтернатива для людей, яким необхідна трансплантація, оскільки на сьогодні в нас немає донорських органів. Коли гинуть очі – це єдиний вихід. Адже якщо око загине – його видалять. Можливо, за допомогою свинячих органів молоді люди зможуть "дотягнути" до того часу, коли в Україні стане доступною пересадка органів від загиблих людей", - сказав Кондратенко.
Він зазначив, що в українському законодавстві немає чіткого трактування, як може бути взятий донорський трансплантаційний матеріал.
"Хто й коли повинен дати дозвіл у тому або іншому випадку? Для ефективності справи, це повинен вирішувати на місці судмедексперт, тому що терміни життя матеріалу невеликі. Поки отримаєш дозвіл, домовишся з родичами – вже безглуздо брати орган. Україна була піонером у галузі трансплантації рогівки. Володимир Філатов першим у світі почав застосовувати консервацію тканин, що дозволило використовувати трупну рогівку. Зараз це не робиться. Сотні молодих людей втрачають очі", - констатував професор.
Кондратенко також звернув увагу на те, що українські хірурги вимушені відпрацьовувати нові операції на пацієнтах, без попереднього тренування.
"Сьогодні будь-яка нова операція – це особиста авантюра хірурга, "на успіх". Перш ніж хірург робитиме нову операцію – запитайте: "Ви її вперше робите чи десь тренувалися"? Будь-яку розробку в галузі хірургії потрібно на комусь відпрацювати", - зазначив Кондратенко.
Він також розповів, що, визначаючись із вибором клініки, потрібно звертати увагу на систему підтримки в установі авторитету.
"Це відповідні кадри, консультації експертів. Якщо в клініці є професор – він повинен консультувати лікаря. Якщо доводиться ухвалювати радикальне рішення про лікування або операцію, потрібно зібрати декілька авторитетних думок. Однією з таких установ повинна бути державна лікарня", - зазначив Кондратенко.