Скасувати таємницю всиновлення пропонує вповноважений Президента з прав дитини - Юрій Павленко.
Для цього потрібні зміни до Сімейного і Кримінального кодексів.
Таємниця всиновлення заважає чиновникам контролювати родини, які виховують нерідних дітей.
Випадок з сім'єю з Краснодона поставив під сумнів усю систему контролю за українськими родинами, які виховують нерідних дітей. Із трьох усиновлених малюків живим залишився лише один, та й то весь у синцях і страшенно переляканий. Його сестер 2 і 3 років названа мама так лупцювала, що дитячий організм не витримав - вони померли від побоїв.
Півтора року про цю історію ніхто не знав, хоча соціальні працівники мали довідатися не просто, як живуть прибрані діти, вони мали розуміти, чим граються і як харчуються малюки.
Цей випадок засвідчив, що перевірки таких родин - лише формальність.
Уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко розповідає: "В політиці щодо дітей не може бути формального підходу, а тим більше брехливого. У родину, де виховують нерідну дитину, соцпрацівник має прийти в перші місяці після всиновлення, а потім регулярно навідуватися впродовж 3 років".
За словами Павленка, відвідини не мають бути схожі на допит чи обшук. В Україні 70 тисяч дітей живуть у нерідних родинах, і частина цих дітей мають статус усиновлених.
"Необхідно скасувати таємницю усиновлення, оскільки її наявність не дає запровадити ефективний толерантний механізм контролю за життям усиновлених дітей", - наголосив Юрій Павленко.
Він переконує, що таким чином можна буде уникнути трагедій. Таємниця всиновлення як норма закону залишилася з радянських часів. В Америці та Європі факт усиновлення не лише не приховують - дорослим дітям допомагають знайти біологічних батьків.
Аби скасувати таємницю всиновлення в Україні потрібні зміни в сімейному і кримінальному кодексі і коли це станеться не відомо.