В Україні у вартість ноутбуків і смартфонів хочуть включити плату за музику

8
0

Побутові пристрої, такі як ноутбуки, мобільні телефони, музичні центри і відеомагнітофони в Україні можуть подорожчати.

Також, і вся техніка, на якій можна прослуховувати та зберігати музику та відео, пише ТСН.

Імпортерів хочуть змусити сплачувати спеціальний збір для власників авторського права на музику і відео ролики. Але податок перекладуть на плечі українців – заявляють продавці.

Поетеса Наталія каже, що щомісяця отримує до 600 гривень роялті за свої вірші, які вона продає продюсерам для пісень. Однак кілька останніх місяців гроші не приходять через судові позови з боку імпортерів техніки.

Ще 10 років тому в Україні з них почали збирати гроші. Три відсотки від вартості товару мали йти поетам, музикантам та іншим власникам авторського права. Бізнесмени кажуть, що це дорого і не сплачують. Чиновники пропонують: відсоток зменшити вдвічі і платити.

"Та продукція за допомогою якої можливо відтворити об'єкти авторського права – це мобільний телефон, бо на нього можна закачати, носії пам'яті, все окрім професійного обладнання", - пояснює голова служби інтелектуальної власності Микола Ковіня.

Під спеціальний збір потрапили музичні центри, радіомагнітоли, автомагнітоли, CD та DVD плеєри, жорсткі диски для комп'ютера, ноутбуки, планшети, мобільні телефони, диски, флеш карти.

За цей товар імпортери віддаватимуть на митниці додатково до 1%. MP3 плеєри, записувачі та програвачі комп'ютерних дисків, аудіо та відеокасети – 1%. Найбільші збори 1,5% доведеться викласти за магнітофони та відеомагнітофони.

Імпортери, не роздумуючи, заявляють – платитимуть покупці. Не виключено, бізнесмени і далі ігноруватимуть цей збір.

"Люди відразу вважаються винними у тому, що вони можуть порушити чиїсь права, якщо я купую фотоапарат, щоб фотографувати квітки чи природу, це не означає, що я його купив, аби фотографувати книжки і це якимось чином розповсюджувати", - запевняє ген директор асоціації підприємств інформаційних технологій Юрій Пероганич.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також