В Адміністрації президента України готовий указ про скасування обов'язкового державного техогляду.
На такий радикальний крок Президент вирішив піти після безуспішних спроб реформувати чинну систему техогляду і спроб передати цю функцію сервісним станціям.
Ще 19 січня Президент провів нараду з МВС, де зажадав у найкоротші терміни реформувати систему техогляду. «Я показую вам жовту картку. Техогляд приватного транспорту, який обіцяли скасувати, до цих пір існує. Над людьми продовжують знущатися», - заявив В. Янукович. Станом на 1 квітня ситуація з техоглядом не змінилася. Його, як і раніше, фактично проводить ДАІ.
МВС підготувало програму, згідно якої фізично техогляд будуть проводити СТО, але без участі ДАІ там все одно не обходилося. Саме видачу самого талона про проходження ТО ДАІ хотіла залишити за собою. Уповноважений з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський, який брав активну участь у реформуванні техогляду, також презентував власне бачення реформ техогляду. Ключовим методом боротьби з корупцією, в концепції Бродського, повинні були стати відео та фотофіксація процесу проведення ТО, які на СТО повинні були зберігати 3 роки.
В Асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) висловилися проти такої новації, мотивуючи це додатковими витратами на зберігання і підтримку даних, крім того, сам факт фото автомобіля на СТО ще ні про що не говорить. Його можуть туди пригнати і сфотографувати, а на відеозйомці може виявитись взагалі інший автомобіль з «чужими» номерами, - констатували в ВААІД. У той же час, вартість техогляду буде невиправдано збільшена, так як СТО доведеться утримувати системного адміністратора, купувати носії інформації, обладнати приміщення для зберігання даних і т. п.
Після безуспішних спроб знайти компроміс між МВС, Кабміном і учасниками ринку, в Адміністрації Президента зважилися на радикальний крок і підготували указ про ліквідацію обов'язкового державного техогляду. Тепер переговорний процес почнеться з чистого листа.
Відзначимо, що на повну ліквідацію техогляду свого часу пішла Грузія, де також не змогли подолати опір системи і зважилися на радикальний крок. У кінцевому підсумку, це призвело до повного зникнення корупції, так як немає техогляду - немає і хабарів.
Найдивовижніше, що технічний стан автомобілів в Грузії після цього не змінилося, так як техогляд там, та й у нас, вже давно став суто корупційної процедурою, яка не має нічого спільного з перевіркою технічного стану автомобіля.