Пасток і небезпек у літньому сезоні відпочинку 2013 року є чимало.
Наприклад, початок минулого тижня вибухнув новиною про банкрутство великого туроператора. Близько трьох тисяч людей, за інформацією кількох видань, втратили гроші і не полетіли на відпочинок. Ще півтори тисячі - лишилися розкиданими по всьому світові.
Проте інформація про його банкрутство не підтвердилася. Генеральний директор цього туроператора, каже, що їх просто хотіли знищити. Невідомі зламали захист серверів компанії і зникли всі бази даних. У той самий час, поки сервери компанії порожніли, на кількох великих інформаційних ресурсах з'явилася новина про те, що компанія – на грані банкрутства, її борги сягають 10 мільйонів. Таким чином зловмисники хотіли захопити ринок цієї компанії.
В асоціації туроператорів кажуть, що конкуренція у цьому році шалено підвищилася. Тому, що український турист – збіднів. Тому якщо компанія пропонує дешеві тури, то починається відвертий демпінг, щоб перед початком сезону компанії-конкуренти могли заробити хоч щось. Вони демпінгують та пропонують надзвичайно дешевий відпочинок і цим піддають ризику туриста. А деякі, аби заробити на зубожілому українському ринку піднімають ціни — на прикладі дорогих турів це особливо помітно.
Наприклад, у випадку несподіваного банкрутства туристичної компанії, людям довелося б просто ночувати в аеропорту, бо їх викидали б із готелів і додому довелося повертатися за власний рахунок.
Україна – єдина у Європі країна, де туриста не страхують від ризику банкрутства туроператора. Перемовини щодо обов'язкового страхування тривають вже досить давно. Результату – немає. Перестраховуватися туристам нині пропонують самостійно. Радять ще вдома пересвідчуватися, що грошей, які вони беруть із собою, вистачить на квиток додому.
Кажуть, в Україні немає прецедентів відшкодування туристам у судовому порядку їхніх витрат після банкрутства туроператора. Більшість збанкрутілих фірм змінили вивіски та продовжують діяльність. З трьох сотень операторів, які нині працюють на українському ринку, невиправдано ризикують, за оцінкою експертів, щонайменше кілька десятків. А нинішня конкурентна війна на знищення посилює небезпеку для мандрівників вдвічі.