Музей Алларда Пірсона передав Національному музею історії України артефакти з чотирьох музеїв Криму, які були представлені на виставці "Крим: золото й таємниці Чорного моря" та майже 10 років зберігались у Нідерландах.
Про це повідомив Національний музей історії України, в якому й зберігатиметься "скіфське золото" до деокупації Криму.
"Скарби Криму повернулися до України з Нідерландів! Після майже 10 років судів артефакти з чотирьох музеїв Криму, які були представлені на виставці "Крим: золото й таємниці Чорного моря" в Амстердамі, повернулися до України", – повідомили в музеї.
Генеральний директор Національного музею історії України Федір Андрощук відзначив, що інституція докладе усіх зусиль для збереження повернених цінностей. "Під час юридичних суперечок наш музей був визначений як місце зберігання колекцій кримських музеїв. Це означає, що зі свого боку музей докладе максимум зусиль для їх збереження та для того, щоб громадяни і гості України змогли їх побачити", – підкреслив Андрощук.
Також він наголосив, що оскільки доля колекції набула міжнародного політичного резонансу, то її стан відтепер під прискіпливою увагою світу: "Це, у свою чергу, покладає відповідальність на всіх, хто стояв за політичним рішенням щодо повернення колекції у воюючу Україну. Вони мають забезпечити їй безпрецедентну охорону, а також відповідну економічну підтримку Національному музею історії України".
В музеї уточнили, що загалом йдеться про повернення 565 предметів – це античні скульптури, скіфські та сарматські прикраси, китайські лакові шкатулки, яким дві тисячі років. В листопаді предмети з кримських музеїв пройшли незалежну перевірку, після чого їх ретельно запакували відповідно до музейних правил, а згодом – перевезли до Києва.
Державна митна служба України повідомила, що розпочала митне оформлення "скіфського золота" та поділилася відео з тим, як його вантажівкою завозять на територію Києво-Печерської Лаври.
"Наразі вантажівка з 2,7 т культурних цінностей, відомих під назвою "скіфське золото" в'їхала на територію Києво-Печерської Лаври, де в Скарбниці Національного музею України митники зроблять ідентифікацію скарбів", – повідомили митники.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!