до міліції щодня надходять із цього приводу по 2—3 звернення
Так, минулого вівторка мобілка зникла у 18-річної юнки в диско-барі, а вже за годину з такою ж скаргою прийшла в МУ ГУМВС 25-річна дівчина. Правда, в неї апарат поцупили в маршрутці №20 (і це не перший такий випадок на рейсі).
Наступного дня молода жінка залишилася без телефона, походивши по магазинах на площі Петефі, а 28-річний чоловік — після того, як поставив його у барі на столику і на хвилинку відлучився. Останній випадок свідчить, що громадяни часом самі полегшують роботу злодіям. Із цієї ж серії і дії молодої мами, котра цього тижня пішла з дитиною до педіатра в міській поліклініці, а дорогу відеокамеру залишила… у візочку на першому поверсі. Звичайно, коли повернулася, відеокамери і слід простив. Трапилося це о 16-й годині, а до міліції жінка звернулася аж о пів на десяту вечора. За таких умов знайти крадія буде дуже важко, бо найбільше шансів на розкриття подібних злочинів — за гарячими слідами.
Отже, радить 1-й заступник начальника Ужгородського МУ ГУМВС України у Закарпатській області Володимир Огняник, щоб ваша мобілка чи гаманець не дістали ноги, варто звикати до самоконтролю та дотримуватися кількох простих правил. Насамперед запам’ятайте: злодії найчастіше “працюють” (поодинці чи групами) у місцях скупчення людей, отож у магазинах, на ринках, при посадці у громадський транспорт та власне в ньому будьте особливо уважними. Жінкам не рекомендується носити сумочку з грошима, мобілками та іншими цінностями через плече (в дами, котра трималася в автобусі за поручні, а сумочку мала за спиною, не просто витягнули телефон, а ще й акуратно застебнули після цього замочки), краще тримати її під рукою. Чоловікам слід пам’ятати, що зовнішні кишені — погана схованка для вартісних речей. Взагалі, чим тепліше ви закутані, тим менше відчуваєте, коли до вас торкаються, і крадії це успішно використовують. Самі ж вони, як правило, вдягаються вишукано — аби не викликати зайвих підозр. Проте злодіїв можна вирахувати за специфічною поведінкою: метушаться, штучно створюють штовханину, аби забез- печити собі сприятливі умови для “роботи”.
Варто зауважити, що серед потерпілих від “мобільних” злодіїв найбільше дітей, жінок і чоловіків напідпитку. А отже, не варто купувати неповнолітнім дорогі моделі телефонів і ні під яким приводом не можна давати незнайомим людям трубку, навіть якщо просять для того, аби викликати “швидку” чи міліцію. Зрештою, ви можете це зробити самі, якщо дійсно потрібно.