В Ужгороді на один день `ожили` книги

8
0

Міжнародна організація з міграції провела акцію `Жива бібліотека`

Міжнародна організація з міграції (МОМ) провела в Ужгороді публічну акцію `Жива бібліотека` 27 січня. Її учасниками стали `живі книжки` - представники різних національностей, та старшокласники ужгородської школи №10. Головна мета заходу - подолання міжкультурних стереотипів безпосередньо через спілкування, - повідомив власкор ZAXID.NET в Ужгороді.

У ролі `живих книг` виступили єврей, росіянин, білорус, ром, поляк, угорець, бангладешець та представник США. Діти здебільшого цікавилися історією та традиціями народів. Як зазначив один із `живих книг`, представник Ізраїльського культурного центру Дмитро Галін, дуже добре, що для участі в акції було обрано дітей, адже вони лише починають формувати власні погляди.

Він також зазначив, що особисто негативного досвіду у спілкуванні з представниками інших національностей не має. Проте його друзі і знайомі в Києві і Львові стикалися з такими випадками, а в Ужгороді було осквернено єврейське кладовище, 2 роки тому - згорів будинок равина.

Метод `живої бібліотеки` є одним з найефективніших для початку міжкультурного діалогу, зазначила під час засідання Ужгородського прес-клубу представниця МОМ Луа Поттьє. Ідея розпочати такий проект виникла після нападів на іноземців в Україні. `Коли ми два роки тому розпочинали проект, питання расизму чи ксенофобії практично не обговорювалися. Ми вирішили спробувати розповісти людям більше одне про одного`, - сказала Луа Поттьє.

За словами експерта МОМ Яни Тяпкіної, головне завдання проекту - спонукати людей до особистого міні-дослідження, аби сформувати свої власну думку, незважаючи на стереотипи. Це сприятиме подоланню ксенофобії і расизму. Закарпаття було обрано як полікультурний регіон. І хоча на загал він вважається досить мирним щодо співіснування різних етносів, напередодні в Ужгороді стався інцидент: було скоєно напад на чорношкірих - їх побили.

Уперше акція `Жива бібліотека` пройшла в травні 2008 року для читачів Києва та була приурочена Дню пам’яті людей, які померли від СНІДу. На зустріч із 23 Живими книгами прийшло більше 200 читачів. 28 вересня 2008 року `Жива Бібліотека` була організована для читачів у межах виставки `Інший погляд` за участі 12 живих книг та близко 50 читачів.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також