В Ужгороді обговорювали україно-угорське військове співробітництво (фото)

6
0

20 січня, в обласному центрі відбулася прикордонна зустріч начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Івана Свиди з начальником Генерального штабу Угорської Армії генерал-полковником Ласлом Тьомболом.

Головна мета зустрічі полягала у обговоренні великого спектру питань розвитку двостороннього військового співробітництва.

Під час зустрічі генерал-полковник Іван Свида поінформував свого угорського колегу про пріоритети військового співробітництва Збройних Сил України на 2010 рік, стан участі українських військових у поточних операціях під проводом ООН і НАТО, зокрема, щодо збільшення українського миротворчого персоналу у складі Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані до 30 осіб.

Головнокомандувач Збройних Сил України також подякував угорській стороні за всебічну підтримку європейського та євроатлантичного курсу нашої держави, зокрема, сприяння у мовній підготовці військовослужбовців і працівників ЗС України у навчальних закладах Угорщини.

В ході переговорів генерал-полковники Іван Свида та Ласло Тьомбол обговорили питання розвитку співробітництва в рамках багатонаціонального інженерного батальйону “Тиса”, головування в якому в цьому році перейде від Словаччини до України.

- Ми зацікавлені у подальшому розвитку цієї ініціативи, наданні їй більш практичної спрямованості в інтересах усіх країн регіону, - підкреслив під час переговорів генерал-полковник Іван Свида.

Також сторони проаналізували можливості використання авіації Збройних Сил України для здійснення у 2012 році стратегічних авіаційних перевезень в рамках італо-угорсько-словенської бойової тактичної групи ЄС. Крім того, угорську сторону було поінформовано про стан та перспективи залучення сил та засобів Збройних Сил України до багатонаціональних формувань високої готовності в рамках Європейської політики безпеки і оборони.

Не оминули начальники генеральних штабів збройних сил України та Угорщини своєю увагою й питання розвитку двостороннього та регіонального співробітництва, зокрема, у форматі “Вишеградська четвірка + Україна”.

Під час заходу було досягнуто домовленостей про те, що такі робочі зустрічі будуть регулярними і набудуть системного характеру

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також