В Ужгороді попрощалися з народним художником України Володимиром Микитою

605

На панахиду прийшли сотні людей

В Ужгороді відбулося прощання з народним художником України Володимиром Микитою, який помер на 95-му році життя. Панахиду провели у приміщенні Закарпатської обласної філармонії, повідомляє кореспондентка Суспільного.

Віддати шану митцю прийшли його рідні, друзі, закарпатські художники, представники творчої інтелігенції, громадськості та влади. Зала була переповнена людьми, які прийшли вшанувати пам’ять одного з найвідоміших майстрів українського живопису.

Скульптор і художник Василь Роман зазначив, що Володимир Микита завжди був людиною, яка підтримувала колег і не знала заздрощів:

«У мистецьких колах бувають ревнощі між колегами. Він, напевно, єдиний зі старшого покоління, який колег кривим словом ніколи не згадував. Цікаво, що втрачаючи зір, він казав: “Я після операції почав бачити колір, по-іншому бачити свої роботи”. Цей останній період був особливо гармонійним – він співставляв кольори просто, але настільки тонко. Це гарний приклад того, як треба жити», – цитує його Суспільне.

Довідка:

Володимир Микита — один із класиків Закарпатської школи живопису. Художник був лауреатом Національної премії України їм. Т. Шевченка, академіком Національної Академії мистецтв України та почесним громадянином Ужгорода. Нагороджений "Орденом князя Ярослава Мудрого" IV і V ступеня.

Майстерності Володимир Микита навчався в іменитих закарпатських художників Адальберта Ерделі (засновника Закарпатської школи живопису), Федора Манайла та Йосипа Бокшая. Найчастіше у своїх роботах Микита змальовував закарпатські пейзажі, сільський побут, фольклорні та етномотиви, а також писав портрети.


Коментарі

Читайте також