Ужгородці провели 15-ту "Капуркову книжку" до Всеукраїнського дня бібліотек (ВІДЕО)

104

Бібліотекарі відкрили "капурку" свого двору, аби відвідувачі змогли взяти участь у заході. Звідси і назва "Капуркова книжка".

Напочатку основним фондом "Капуркової книжки" були видання із приватних колекцій самих бібліотекарів та їхніх друзів. Від акції до акції бібліотеку "Капуркової книжки" поповнили книги, які приносили учасники акції, пише Суспільне Закарпаття.

"У теплу погоду ми виходимо із книжками і пропонуємо ужгородцям та гостям міста обміняти свою книгу на одну із тих, які представлені на стенді", — розповіла завідувачка відділу проєктної та соціокультурної діяльності Євгенія Напуда.

Вимушена переселенка із Запорізької області Надія участь у "Капурковій книжці" бере вперше. Жінка каже, що часто ходить зі своєю донькою в цю бібліотеку, а про захід дізналася з сайту закладу.

Акція "Капуркова книжка", місто Ужгород . Суспільне Ужгород/Тетяна Рожновська

"Я принесла книжку "Розвилка" — це збірка цікавих історій української письменниці. А хочу брати якусь із цих двох книжок", — розповідає Надія.
"Люблю читати книжки і думати. Я он відібрав, а зараз буду вибирати яку я із собою візьму на обмін", — додає учасник акції Олександр Лєбєдєв.

Назва "Капуркова книжка" взята від діалектного слова "капура". Так на Закарпатті називають ворота, хвіртку. Бібліотекарі у цей день відчиняють ворота свого двору, щоб відвідувачі могли приєднатися до акції. Акцію започаткувала у 2019 році Неля Остапів.

"Хотілося активності і залучення більше молоді до бібліотеки, бо ми помічаємо, що інтерес з роками не такий високий як, можливо, 10 чи 20 років тому. Це сподобалося людям. Найбільш приємним у цьому всьому було спілкування з людьми", — розповіла Неля Остапів.

Окрім "Капуркової книги" на цей раз тут проходить ще й виставка-прожаж прикрас ручної роботи, які створює ініціаторка акції Неля Остапів. Дівчина 5 років живе в Німеччині.

"Я дуже сумую за цим. Я працювала в бібліотеці три роки і займалася активістською діяльністю. Коли ми спланували поїздку чергову до батьків в Україну, то я запропонувала таку ідею, бо я вже більше двох років займаюся прикрасами і мені дуже хотілося поділитися цим", — розповідає Неля Остапів.

Неля зазначає, що частина грошей із продажу прикрас піде на потреби підрозділу військових, де воює її брат.

"Така акція є популяризацією, промоцією читання, української літератури, книг українською мовою, українських видавництв. І я вважаю, що ми маємо, як бібліотекарі, тримати той культурний фронт, поки наші захисники України захищають нас на фронті", — каже Євгенія Напуда.

За словами Євгенії Напуди із 2019 року бібліотекарі провели 15 "Капуркових книжок". За рік організовують 2-3 акції.

На цей раз за чотири години 38 учасників прийшли обміняти свої книги на нові. Поміняли 80 книг. "Капуркова книга" не єдина акція, яку безкоштовно для учасників проводять на базі Закарпатської обласної бібліотеки.

"Після 24 лютого 2022-го року бібліотеки стали інтеграційними просторами. Завдяки проєктам, які реалізуються на базі нашої бібліотеки "Tatohub.Ужгород" та "Простір єдності та підтримки", проводиться чимало психологічних, просвітницьких, освітніх заходів. Це і "Школа батьківства" — ми вчимо батьків бути найкращими батьками для своїх дітей. Це група підтримки дружин військових, це тренінги для ветеранів, різноманітні арт-терапії, як розвантажувальні заходи. Перераховувати можна безкінечно. Тому я всім раджу підписуватися на сторінку бібліотеки у Facebook, Telegram, Instagram і слідкувати за оновленням наших подій", — додає Євгенія Напуда.

Коментарі

Читайте також