
Депутати облради не поділять швейну фабрику
Сьогодні, 25 липня, близько двохсот працівників Ужгородської швейної фабрики влаштували мітинг, протестуючи проти спроби захоплення підприємства рейдерами. Зі слів директорки фабрики Мирослави Каламуняк, це має намір зробити депутат облради від БЮТ Іван Чейпеш. Останній у свою чергу рейдером назвав директорку фабрики, депутата облради від НУ, яка, з його слів, шахрувала з акціями його матері, передавши частину їх ТОВ «Торговий дім Парада» («ТДП»), якому належать 52% акції ЗАТ «Ужгородська швейна фабрика».
Мирослава Каламуняк на прес-конференції повідомила, що свого часу допустила помилку. «Так склалося, що на сьогодні одна з акціонерів Чейпеш Олена Петрівна (мати Івана Чейпеша-ЗІК) володіє 42 % акцій і ще 5, ну там десь з половиною відсотків володіють акціонери самостійно. Її син, Чейпеш Іван Іванович, у квітні купляє 400 акцій у когось із дрібних акціонерів і починає атаку на «Торговий дім Парада». Він не купляє вільних акцій, котрі є у наших людей на руках, він ставить за мету розбити «ТДП», тобто розбити контрольний пакет. Його не цікавить просто покупка простих акцій, він хоче забрати тут владу з тим, щоб збанкротувати підприємство, продати якійсь київській структурі. З моральної точки зору тут одна мета – знищити колектив, забрати землю»
У свою чергу Іван Чейпеш продемонстрував пресі розписку п. Каламуняк 1999 року, у якій йдеться про те, що вона зичить у пані Чейпеш гроші і зобов’язується повернути їх у розмірі 56% акцій ЗАТ «Ужгородська швейна фабрика». Претензії Чейпеша зокрема полягають у тому, що п. Каламуняк повернула лише 42% акцій, а решту «вигадавши злочинну схему « передала до новоствореного підприємства ТОВ «ТДП» і сама себе призначила в ньому директором. Також він заявив, що п. Каламуняк у судовому порядку вимагає виключити його та матір зі складу акціонерів і позбавити їх прав власності на акції підприємства.
Присутня на зустрічі інша акціонерка Вікторія Повханич заявила про тиск з боку керівництва фабрики: «Про те, що мене призначено головою ревізійної комісії ТОВ «Парада», створеного у 2003 році, дізналась лише нещодавно. Я хотіла вийти з товариства, але мою посаду на фабриці скоротили нібито у зв’язку зі скороченням виробництва». Сторони звернулися до суду.
Іван Чейпеш, відповідаючи на запитання, що робитиме з фабрикою у разі позитивного рішення Феміди, не виключив можливості продажу підприємства, якщо воно «не нестиме золоті яйця».