В Ужгороді створено Консорціум для підтримки соціально вразливих верств населення

5
0

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, на якому Міжобласний благодійний фонд «Фонд розвитку карпатського єврорегіону» (Карпатський фонд) та Міжнародний фонд «Відродження» створили Консорціум для підтримки соціально вразливих верств населення в Західній Україні, які найбільше постраждали у період кризи.

Обидві організації тривалий час працюють в системі підтримки ініціатив неурядових організацій, які займаються допомогою людям з фізичними вадами, жінкам, молоді, людям похилого віку, безробітним, маргінальним групам, малозабезпеченим, безпритульним, людям з вадами психічного здоров’я, національним меншинам, людям хворим на СНІД та ВІЛ-інфікованим, узалежненим та мають позитивний досвід у реалізації подібних проектів.

Ще минулого року Міжнародний фонд «Відродження» започаткував Антикризову гуманітарну програму для зменшення наслідків фінансово-економічної кризи в Україні. Як розповів виконавчий директор МФВ Євген Бистрицький, Україна увійшла до 20-ки країн, для подолання кризи яким відомий меценат Джордж Сорос виділив майже 100 мільйонів доларів на 2,5 роки. З цієї суми 20-25 млн. доларів може бути надано Україні.

Наразі до України вже надійшли 600 тисяч доларів, з яких 300 тис. доларів було надано в серпні минулого року для проведення спільно з Міністерством сім'ї, молоді та спорту, близько 40 таборів для дітей із малозахищених сімей. «Субвенції із центрального бюджету зменшилися, як і гроші у місцевих бюджетах, тому під час кризи на дитячі табори не вистачило коштів. Тому ми вирішили їх підтримати, щоб діти не були позбавлені літнього відпочинку», — пояснив Євген Бистрицький. Другу порцію коштів – близько 150 тис. доларів – спрямували на  проекти з надання соціальних послуг. Підтримали також і культурницькі ініціативи (фестивалі, безкоштовні концерти, видання гуманітарних журналів).

Наразі МФВ подав пропозицію з бюджетом у півмільйона доларів на підтримку груп продовженого дня у райцентрах та селах України. Другий масштабний проект, на які Фонд очікує отримати фінансування—підтримка  будинків культури та бібліотек у селах та райцентрах. По-третє, заплановано підтримати проекти створення Центрів працевлаштування для молоді. А також допомогти дитячим садкам України: додатково підтримати вихователів та нянечок. 

Євген Бистрицький наголосив, що програма допомоги має на меті зменшити вплив кризи у соціальній та гуманітарній сфері.

Директор Міжобласного благодійного фонду «Фонд розвитку Карпатського Єврорегіону» (Карпатський фонд) Руслан Жиленко зауважив, що починаючи з 2002 року Фонд реалізовує Програму соціальних перетворень у західному регіоні України, спрямовану на допомогу вразливим верствам населення. В рамках цієї програми у 2009 р. Фонд підтримав 20 проектів НУО на загальну суму близько 4 000 000 грн. У межах новоствореного консорціуму підтримуватимуть громадські організації, які надають прямі соціальні послуги. «Маємо на меті підтримати саму систему надання соціальних послуг у кризовий час, щоб вона не зникла через фінансові труднощі. Такі громадські організації виконують важливу роботу і спонукають владу звертати увагу на антикризові заходи», — сказав Руслан Жиленко.

На Західній Україні Антикризова гуманітарна програма  реалізуватиметься через новостворений консорціум Міжнародного фонду «Відродження» та Карпатського фонду – Україна. Проект діятиме на території 4 областей - Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької. Проект буде здійснюватися шляхом підтримки ініціатив місцевих неурядових організацій, що надають прямі соціальні послуги населенню (послуги – безпосередньо спрямовані на покращення якості життя цільової групи).

Завданнями проекту є: підтримати незахищені верстви населення шляхом надання ефективних прямих соціальних послуг НУО в громадах; підтримати запровадження інноваційних соціальних послуг, що надаються НУО; сприяти забезпеченню сталості соціальних послуг для населення, які надаються НУО в громадах регіону, в тому числі через запровадження соціального підприємництва; сприяти деінституалізації соціальних послуг, тобто їх наближенню до потреб клієнтів; спонукати місцеве самоврядування та регіональну владу щодо підтримки НДО, що надають соціальні послуги враженим кризою громадянам.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також