12 січня в Ужгороді Федерація водних видів спорту Закарпатської області зібрала людей, причетних до становлення водних видів спорту в Закарпатті. Оскільки теперішній стан цих видів спорту в області на низькому рівні, організатори намагаються не втратити зусилля та досвід старшого покоління спортсменів і тренерів. Тому на зібранні в основному обговорювалися проблеми, перші здобутки недавно створеної Федерації та згадували добре минуле закарпатських водників.
Зараз у водних видах спорту Ужгород представлений лише ветеранами, які з 1997 року регулярно виступають на чемпіонатах Європи і світу, а всеукраїнські змагання завжди закінчують у призерах.
«На сьогодні водних видів спорту в нас фактично немає, — каже голова закарпатської Федерації водних видів спорту Роберт Левицький. — Головна причина — відсутність спортивної бази». За минулий рік у її створенні були зроблені перші кроки, хоча результату поки що не видно. Після підписання угоди з обласною адміністрацією про визнання Федерації водних видів спорту як єдиної подібної організації в області Закарпатська федерація ввійшла до складу національної федерації плавання. Тепер обласна організація є складовою частиною Федерації водних видів спорту України. В результаті обласна Федерація дістала згоду від голови нацфедерації Олега Дьоміна на проведення виїзного засідання нацфедерації в Закарпатській області. Це дасть змогу на конкретних прикладах привернути увагу до наших проблем.
Щодо створення необхідної бази. Минулого року Федерація провела круглий стіл у УжНУ, де обговорювалося створення на базі басейну «Буревісник» школи з водних видів спорту. Сторони дійшли згоди, знайшлися на це кошти і в обласної влади. Також завдяки зусиллям федерації та влади міста було розпочато ремонт котельні ужгородської гімназії, яка має забезпечувати теплом і теплою водою власний басейн — ще одне місце, де можна мати школу плавання. Очікується, що навесні обидва басейни працюватимуть.
Зараз у області половина дітей не вміють плавати. Торік в Ужгороді за ініціативи знову-таки обласної Федерації вперше в Україні було змонтовано басейн для дитячого садка. Тепер у дитсадку № 6 є можливість проведення початкового навчання з плавання.
«Десятки тисяч дітей в Ужгороді не вміють плавати, — каже тренер з плавання Юрій Писарєв. — У початкових класах немає дітей, які можуть триматися на воді, діти в 5—7-х класах уже комплексують і вчити їх стає важко. В результаті з кожним роком діти стають слабшими». Юрій Писарєв звернувся до можновладців та бізнесменів: «Будуйте церкви, ресторани, сауни, але побудуйте маленький басейн у кожному районному центрі. Навчіть дітей плавати, бо жоден новенький храм не компенсує дитячих смертей, які кожного року трапляються на водоймищах області».