В Ужгороді відкрили виставку кераміки "Prima Terra" (ФОТО)

7
0

16 жовтня в галереї "Ужгород" відкрили обласну виставку кераміки "Prima Terra". Свої доробки представили більше 20-ти керамістів різних творчих поколінь: від добре знаних в Україні та закордоном майстрів – і до студентської молоді, чиїми іменами чи не вперше підписано таку представницьку виставку.

Як розповів голова крайового осередку НСХУ Борис Кузьма, досі в галереї з нагоди Всеукраїнського дня художника експонувались твори декоративно-прикладного мистецтва, тож ця виставка є органічним продовженням попередньої, та, водночас, дозволяє заглибитись у окремий різновид – кераміку, яка має на Закарпатті багату історію та доволі успішне сьогодення з огляду на високий виконавський рівень і жанрове різноманіття представленої добірки.

Водночас, мистецтвознавець Оксана Гаврош, оглянувши виставку, відчула прикрість... за те, що подібні презентації закарпатські керамісти проводять украй рідко – раз на 5 років. Насправді ж, на думку фахівця, їм є чим повихвалятися. Зокрема, Оксана Гаврош відзначила як позитив те, що учасникам виставки вдалося зруйнувати стереотип, буцімто вся кераміка – ужиткова і цінна радше в побуті, ніж у мистецтві. "Ми побачили чудові панно, інсталяції, тут відчутно присутній напрям керамічного дизайну і митцям необхідно розвивати його надалі".

Більшість із учасників виставки – закарпатці, та є серед них і львівяни та кияни, яких із нашим краєм пов'язує, приміром, художня освіта. Завітала на відкриття виставки і гостя з Чернівців – директор міської художньої галереї Наталія Богомаз. Поціновувачка кераміки наголосила: не лише живописна, але й керамічна закарпатська школа є однією з провідних в Україні. До Ужгорода Наталія Богомаз приїхала, так би мовити, на оглядини, адже має намір наступного року відкрити перший в Україні музей сучасної кераміки і, як зізналась сама гостя, зараз в Ужгороді їй пощастило відшукати чимало цікавих авторів.

Виставка "Prima Terra" триватиме до кінця жовтня.

Управління культури Закарпатської ОДА

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також