В Ужгороді встановлять міні-скульптурку кінорежисеру Сергію Параджанову

21
0

Цього року, виповнилося 100 років від дня народження кінорежисера Сергія Параджанова – вірменина, який зняв один із головних фільмів українського кінематографа, «Тіні забутих предків». Це фільм, який займає першу сходинку у ТОП-100 кращих фільмів України.

За свою творчу працю Сергій Параджанов удостоєний звання Народного артиста України та став лауреатом премії імені Тараса Шевченка.

«Я – вірменин, який народився у Тбілісі й сидів у російській в’язниці за український націоналізм». У 1988 році Сергій Параджанов дав своє останнє інтерв’ю українською мовою, у якому, зокрема, сказав «Не можна допустити, щоб настав час, коли не буде слова українською чи не буде пісні української, чи не буде сонця українського і не буде соняшника українського!», - писав сам про себе митець.

2024 рік ЮНЕСКО внесла у свій календар, як рік Параджанова, а також Верховна Рада України вирішила вшанувати 100-річчя Параджанова на державному рівні.

Скульптурку буде встановлено поблизу Закарпатського драмтеатру імені братів Шерегіїв, біля вірменського пам'ятного знаку Хачкар.

Урочисте відкриття міні-скульптурки Сергію Параджанову відбудеться у четвер, 10 квітня, об 11.00.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також