В Ужгороді визначилися з новими назвами для ще понад десяток вулиць

17
0

В Ужгороді 13 травня на черговому засіданні комісії з питань найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів погодили нові назви ще 12 вулиць.

Як повідомляє Ужгородська міська рада комісія вирішила перейменувати 12 вулиць, назви яких пов’язані з культурою, історією, топонімікою росії.

Узгодили перейменування наступних назв вулиць:

  • вулиці Петра Багратіона — на Георгія Нарбута (український художник, ілюстратор, автор перших українських державних знаків — банкнот та марок, один із засновників, ректор Української Академії мистецтв);
  • вулиці Миколи Некрасова — на Олекси Мишанича (український науковець, керівник відділу давньої української літератури Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України, фундатор української школи медієвістики, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка, учений секретар та перший віце-президент Міжнародної асоціації україністів, голова Національної асоціації українознавців);
  • вулиці Дагестанської — на Михайла Тиводара (вчений-етнолог, професор УжНУ, громадський діяч);
  • вулиці Донської — на Йосипа Архія (педагог, поет);
  • вулиці Олекси Борканюка — на Василя Німчука (мовознавець, член-кореспондент Національної Академії України);
  • вулиці Михайла Глінки — на Любомира Белея (мовознавець, директор та засновник Науково—дослідного інституту україністики, укладач старослов'янсько-українського словника);
  • вулиці Василя Докучаєва — на Володимира Лендьєла (доктор фізико-математичних наук, академік Академії наук вищої школи України);
  • вулиці Дмитра Донського — на Юрія Станинця (письменник, громадський діяч, священник, депутат Сойму Карпатської України);
  • вулиці Осетинської — на Пластову (національна скаутська організація України);
  • вулиці Степана Разіна — на Павла Бедзіра (художник, живописець, графік);
  • вулиці Петра Чайковського — на Мирослава Скорика (композитор, музикознавець, народний артист України, Герой України);
  • вулиці Івана Шишкіна — на Під крижом (давня назва цієї місцевості).

На засіданні також змінили рекомендацію комісії, за яку проголосували 6 травня — тоді вулицю Миколи Добролюбова вирішили перейменувати на вулицю Левка Лук’яненка, а 13 травня більшістю голосів підтримали перейменування цієї вулиці на вулицю Леся Курбаса (український актор, режисер, драматург, перекладач, народний артист).

Члени комісії обговорюють пропозиції і голосують за кожну з нових назв, але згодом цей узгоджений варіант винесуть на громадське обговорення, далі — громадські слухання і кінцеве рішення приймають депутати на сесії міської ради, — йдеться у повідомленні.

На наступному засіданні комісії, запланованому на 20 травня, мають розглянути вулиці, які визначили на перейменування в районі вулиці Минайської.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також