До ліквідації наслідків підтоплень, зсувів і відновлення автошляхів у Закарпатській, Львівській і Івано-Франківській областях залучені 295 осіб і 95 одиниць техніки, у тому числі від МНС - 100 осіб особового складу і 14 одиниць техніки. Про це повідомили в прес-службі Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
За даними МНС, на 07:00 22 травня в Ужгородському і Мукачівському районах Закарпатської області в 7 населених пунктах залишаються підтопленими 136 приватних домогосподарств (уже відведено воду від 505) і близько 3 тис га сільськогосподарських угідь у Берегівському і Ужгородському районах.
21 травня в селі Ільниця Іршавського району і в селі Ділове Рахівського району внаслідок перезволоження грунту утворилися зсуви на трьох ділянках автошляхів місцевого значення. Загрози для населення і житлових будинків немає, рух автотранспорту на цих ділянках не припинявся.
У селі Межиріччя Сокальського району Львівської області залишаються підтопленими 5 приватних житлових будинків і 68 господарських споруд, у п'яти районах області залишаються підтопленими 167 підвалів житлових будинків (уже відкачано воду з 135 підвалів), 185 приватних садиб (відведено воду від 67 садиб) і близько 2 438 га сільськогосподарських угідь, у Кам'янсько-Бузькому і Сокальському районах підтоплено 104 колодязі.
У місті Івано-Франківську і Тисменицькому районі Івано-Франківської області залишаються підтопленими 24 підвали приватних житлових будинків (відкачано воду з 31 підвалу) і близько 5 га сільгоспугідь у селі Вовчинець Івано-Франківського міськвиконкому. При цьому вода вже зійшла з 38 га угідь.
У постраждалих районах областей комісіями районних державних адміністрацій нині уточнюються збитки.
У найбільш постраждалих районах областей працюють оперативні групи Головних управлінь МНС в областях. Ситуація знаходиться під контролем МінНС, заявляє прес-служба.
Як повідомлялося 15-18 травня інтенсивні опади і шквальні пориви вітру в західних областях призвели до формування швидкоплинних дощових потоків і внаслідок забитості струмків, придорожніх канав і кюветів сталося підтоплення приватних садиб, сільськогосподарських угідь, підвалів житлових будинків, пошкодження автошляхів і мостів.