Василь Візантій щомісяця продає десять старих холодильників

11
1

заробляє 250 гривень на одному

Неновою побутовою технікою Василь Візантій із села Ганичі Тячівського району Закарпаття торгує 12 років.

— Узявся за такі заробітки, відколи втратив роботу, — розповідає 49-річний Василь Візантій. — Спершу думав, це тимчасово. Та потім збагнув, що з такими прибутками про роботу можна не перейматися.

Холодильники, пральні машини та кухонні плити привозять чехи.

— Розповідали мені буцімто німці користуються приладами три-чотири роки та й викидають із хати, а собі ставлять нові, — продовжує Візантій. — Виставляють непотріб перед своїми будинками. Його можна взяти безплатно. Чехи, однак, переконують, що техніку від німців таки купують. Іноді привозять майже нові речі.

Продажем німецької техніки заробляють ще кілька жителів Тячівського району. З Чехії її привозять вантажівкою. Здають оптом. Василь Візантій купує одразу 10 приладів. Тримає вдома у літній кухні. Власним мікроавтобусом вивозить їх на ярмарки в сусідні села та райцентри.

— На тиждень три-чотири рази виїжджаю, — каже. — За місяць продаю 8–10 штук техніки. На кожній маю близько 250 гривень. Для мене це непогані гроші.

Мій кум купив беушний холодильник. Третій рік служить

Електроплити Василь Візантій продає по 750–850 грн, пральні машини — від 800, холодильники — по 900–1100 грн.

— Товар якісний, відомих фірм — ”Сіменс”, ”Блаупункт”, ”Оріон”, — переконує на ярмарку в селі Дубовому Тячівського району. — Мене в цих краях знають, бо давно торгую. Люди одразу цікавляться, чи привіз якісь новинки.

Старій німецькій техніці можна довіряти, каже Василь. Вона служитиме без поломок довше за нову, яку продають в українських магазинах. Хоча буває і брак.

— Чехи як віддають товар, гарантують, що він справний. А було, що за тиждень у холодильника, який я продав, мотор згорів, — скаржиться. — Людина прийшла до мене. Мусив відремонтувати. За новий компресор  заплатив тисячу гривень. Добре, що хоч нечасто таке стається.

До товару Візантія підходить селянин із Дубового, представляється Валерієм. Цікавиться електричною плиткою.

— Мій кум купив собі беушний холодильник, — каже Валерій. — Третій рік служить, добре морозить. Ми з жінкою хочемо купити плиту на кухню. Кум порадив тільки беушну брати, — каже. — Розраховую на 700–800 гривень.Коментарі

М
мукачівець

Зробили з нас бананову республіку

Читайте також