Важливість вакцинації: На Закарпатті вже зафіксовано 100 випадків, коли люди хворіли ковідом повторно

6
1

25 квітня відбувся онлайн-брифінг з лікарями про особливості вакцинальної кампанії у регіоні.

В обговоренні взяли участь директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний, а також завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України Вікторія Тимчик.

Анатолій Пшеничний зазначив, що наразі в Закарпатській області проходить паралельно три етапи вакцинації, пріоритетними групами яких є медики, соціальні працівники, військовослужбовці, люди віком 65+ та усі працівники закладів освіти. За його словами, особисті приклади керівників медичних чи адміністративних закладів, що вже вакциновані (а таких близько 80% в регіоні) допомагають людям впевнитися, що вакцина - безпечний і дієвий спосіб захистити себе від COVID-19 та подолати пандемію.

Спікер розповів, чи варто вакцинуватися тим, хто вже перехворів на COVID-19, навівши приклад понад 100 повторних випадків інфікування у Закарпатській області:

«Перший раз пацієнти легше перенесли хворобу, а другий важче. Тому найефективніший спосіб захистити себе та своїх близьких від хвороби це — вакцинація».

Вікторія Тимчик повідомила, що станом на 25 квітня у Закарпатській області працюють 54 пункти щеплення, а також 14 мобільних бригад, що зокрема виїжджають до маломобільних груп населення. Щоб записатися на вакцинацію, необхідно зателефонувати до реєстратури найближчого пункту щеплення (перелік на vaccination.covid19.gov.ua) або подзвонитисімейному лікарю.

Також Вікторія Тимчик зазначила, що всі вакцини безпечні та схвалені МОЗ. Після вакцинації можливі такі реакції, як-от біль та почервоніння в області введення ін’єкції, слабкість, сонливість, невелике підвищення температури. Проте вони є нормальними, і за кілька днів ці симптоми зникають. Лікарі звернули увагу на необхідність захисту людей літного віку від COVID-19, адже саме вони мають ризик тяжкого перебігу коронавірусного захворювання. Тому хронічні хвороби серцево-судинного характеру, цукровий діабет, захворювання імунної системи чи порушення функцій згортання крові не є протипоказанням до вакцинації.

Під час брифінгу спікери також відзначили, що наразі сертифікати з вакцинації на етапі узгодження з ЄС та ВООЗ. Як тільки будуть уніфіковані вимоги та умови дії, Україна розпочне видачу таких сертифікатів.

Закарпатська область має одні з найнижчих показників в Україні за кількістю вакцинованих проти COVID-19.

Станом на 25 квітня 2021 року у Закарпатській області за добу виявлено 38 випадків COVID-19 та зроблено 421щеплення. Всього щеплено майже 29 тисяч людей, водночас по всій Україні — понад 1 мільйон осіб.

Перевірену інформацію про вакцинацію від COVID-19 можна знайти на vaccination.covid19.gov.ua.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!Коментарі

ІВ
Іван Васильович

Усьий світ ся вакцинує, лим тупий вкраїнець раз гадав ош ковід Білл Гейтс придумав, а зараз ош го пронесе , а іще усе вірить ош го на границьох будут без вакцини дагде пущати))... од тупого вкраїнця є хиба лим май тупий мацкаль,котрий і зовсім нич не думать, лим заллє гирлянку паленков а дале най буде як буде))... світ ся туй дуже помали мінять)...доки грім не вдарит то дуринь ся не перехрестит..

Читайте також