Вбивство закарпатського рома у Львові сталося не через його національність

6
0

Про це розповів журналістам Громадського заступник начальника відділу ювенальної юстиції прокуратури Львівської області Юрій Матлах.

Зокрема, слідство у справі вбивства рома у Львові не знайшло доказів того, що цей злочин скоєно на ґрунті ненависті.

— В ході досудового розслідування не знайшли будь-яких доказів наявності в діях будь-якого расизму чи націоналізму в діях обвинувачуваних, — прокоментував журналістам Громадського заступник начальника відділу ювенальної юстиції прокуратури Львівської області Юрій Матлах.

В прокуратурі Львівщини зазначають, що група молодиків, яка розгромила табір ромів у Львові рік тому, не є злочинною організацією, в якій можна було розмежувати виконавця, пособника і підбурювача.

Адвокат постраждалих Дмитро Швець вважає, що держава приховує проблему злочинів на ґрунті національної ненависті, адже вироків у подібних справах майже немає.

Загалом у справі про напад на ромський табір і вбивство Давида Поппа на лаві підсудних перебувають 14 осіб.

— В умисному вбивстві обвинувачуються троє осіб, серед них двоє неповнолітніх, це є частина 2 статті 115 Кримінального Кодексу України. Ця стаття передбачає довічне позбавлення волі, — додав заступник начальника відділу ювенальної юстиції прокуратури Львівської області Юрій Матлах.

Нагадаємо, минулого року, 23 червня невідомі напали на табір закарпатських ромів біля Львова. Тоді, під час нападу, було вбито 24-річного закарпатця. Ще трьох закарпатців госпіталізували з ножовими пораненнями.

Через рік після жорстокого нападу, закарпатські роми вийшли на мирну акцію в Ужгороді де виступили проти расизму та за рівноправ'я.

Зазначимо, що на початку червня 2018 року також на табір ромів, але у Києві, напали "Національні дружини".

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також