Вчені: Глобального потепління не буде

18
0

Російські вчені дали прогноз кліматичних змін на Землі.

 

Прогноз зробили співробітники Довгопрудненської наукової станції ФІАНа та їх колеги з Центральної аерологічної обсерваторії Росгідромету та Науково-дослідного інституту ядерної фізики МДУ.
 
Судячи з досліджень учених, глобального потепління не варто чекати через космічний пил. Річ у тім, що наша планета, обертаючись навколо Сонця, переміщується всередині пилової хмари, яка формується переважно з кометної речовини.
 
Наближаючись до зірки на відстань менше двох астрономічних одиниць, комети "скидають" пил і газ. Після чого тверді частинки потрапляють в атмосферу Землі і осідають на її поверхні.
 
Маса пилу, що випадає, може, за різними даними, варіюватися від 400 до 10 тис. тонн на добу, і всі ці частинки перетворюються на ефективні ядра конденсації водяної пари.
 
Отже, за словами вчених, чим більше на Землю надходить пилу, тим потужнішим стає хмарний покрив, що, в свою чергу, збільшує частку відображеного в космосі потоку сонячної радіації.
 
Потік, що потрапляє в атмосферу, при цьому зменшується, а клімат стає більш холодним.
 
"Кількість космічного пилу, що надходить на Землю, повинна залежати від взаємного розташування планет", - стверджує головний науковий співробітник ФІАНа Юрій Стожков.
 
Він також наголосив, що взаємозв'язок між пилом і температурними змінами простежується і на "внутрішньоземному" рівні - на прикладі вивержень вулканів.
 
За його словами, потужні виверження Кракатау, Везувію, Агунга і Пінатубо незмінно приводили до похолодання.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також