Вчені навчилися підглядати сни

6
0

Нейробіологи з Японії навчилися передбачати візуальний зміст сновидінь на основі даних функціональної томографії. Про це вчені розповіли на нейробіологічній конференції в Новому Орлеані.

Експерименти проводилися блоками по три години протягом декількох тижнів. Добровольців поміщали в томограф, де вони повинні були заснути. Як тільки в мозку учасників експерименту починала виникати характерна для початку сну електрична активність, їх будили і розпитували про зміст сновидіння.

Протягом години проводилося шість-сім таких циклів засинання і пробудження, а загалом кожен з добровольців розповів про зміст своїх снів близько 200 разів.

З вербальних повідомлень учасників експерименту вчені виділяли 20 ключових слів, які зустрічалися в їх снах найчастіше (наприклад "автомобіль" або "чоловік"). Потім добровольцям демонстрували відповідні зображення вже наяву і одночасно записували мозкову активність, яка виникала. Вчені порівняли характерні патерни порушення у візуальних зонах мозку, які супроводжували виникнення образів уві сні та при їх розгляданні наяву.

У результаті дослідники навчилися на основі електричної активності мозку вгадувати ті образи, які бачили добровольці під час сновидіння.

"Аналізуючи мозкову активність протягом дев'яти секунд перед пробудженням, ми, наприклад, могли передбачити з вірогідністю 75-80%, чи присутній у сні чоловік " - заявив один з авторів дослідження.

Раніше, у 2008 році ця ж група дослідників змогла розшифрувати роботу зон первинного візуального аналізу і відновити на основі її активності вихідне зображення. Це дозволило вченим відтворити зображення, яке бачили добровольці, використовуючи тільки дані томографа. У 2011 році їх роботу продовжили американці, які навчилися відновлювати демонстроване добровольцям відео.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також