Завдяки новаторському підходу вперше в історії медицини фахівцям вдалося відновити ерекцію за допомогою стовбурових клітин.
В результаті до піддослідних щурів не тільки повернулася ерекція, але покращився кровообіг і прискорилося загоєння після операції.
Вчені сподіваються, що ця технологія допоможе вилікувати чоловіків з хворобою Пейроні, яка ушкоджує оболонку, що оточує порожнини всередині пеніса, які наповнюються кров'ю під час ерекції. У результаті даних ушкоджень розвивається еректильна дисфункція.
Для тестування методики Вейн Хеллстром з Університету Тьюлейн разом з колегами спеціально виділив стовбурові клітини з жиру і розмістив їх на шарах тканини, взятої з вистилки кишечника свиней. Цей матеріал називається "кишкова підслизова". Його вже використовують для заміни пошкоджених оболонок у пацієнтів з хворобою Пейроні. Але додавання стовбурових клітин докорінно змінило ситуацію.
Імплантація цієї модифікованої тканини призвела до мінімального утворення рубців і підвищеної концентрації регенеруючих речовин на зразок фактора росту фібробластів. Стовбурові клітини також розслабляли судини, покращуючи приплив крові.