Американські вчені стверджують, що певні види мозкової активності допомагають передбачити, що підліток може стати алкоголіком.
Дослідники вивчили знімки магнітно-резонансної томографії (МРТ) головного мозку 40 здорових підлітків у віці від 12 до 16 років, поки що не помічених за зловживанням алкоголем.
Потім учені спостерігали за цими дітьми протягом близько трьох років, а після цього провели повторне сканування мозку. Половина тінейджерів пристрастилася до спиртного протягом цього періоду часу. Дослідники виявили, що діти, у яких було зафіксоване менше збудження у конкретних областях головного мозку, виявилися у групі ризику.
Від того моменту, коли тінейджери почали пити, діяльність їхнього мозку на знімках стала виглядати так само як у людей, які страждають на алкоголізм, їм довелося докладати більше зусиль, щоб вирішити завдання на пам'ять. Ця особливість алкоголізму зазвичай зустрічається у жінок, які приймають чотири або більше доз алкоголю на день, та у чоловіків, які приймають від п'яти доз алкоголю щодня.
"Це суперечить очікуванням, тому що їхній мозок повинен працювати більш ефективно в міру дорослішання", - цитуються у прес-релізі Університету Каліфорнії у Сан Дієго слова провідного дослідника Ліндсі Сквеглія (Lindsay Squeglia).
Результати наукової роботи доповнюють відомий факт про те, що алкоголізм має наслідки для розвитку мозку підлітків, але вони також вносять доповнення: за деякими типами мозкової діяльності можна встановити, які діти перебувають у групі високого ризику з точки зору цієї згубної звички.
Як зазначають учені, це означає, що у деяких людей можуть бути біологічні передумови до розвитку алкоголізму.
Раніше шведські вчені дійшли висновку, що регулярне вживання алкоголем у підлітковому віці не обов'язково веде до підвищення ризику розвитку алкоголізму у майбутньому.