Вчені пояснили феномен швидкої загибелі соцмереж

4
0

Дослідники зі Швейцарської вищої технічної школи Цюріха здійснили "цифрове розкриття померлих соцмереж", щоб з'ясувати причину втрати популярності зазначених ресурсів.

Дані цього дослідження наводяться у виданні MIT Technology Review.

Об'єктом наукових пошуків виявилася заснована в 2002 році соцмережа Friendster, яка з часом була трансформована в ігровий портал.

За словами дослідників, на піку своєї популярності соціальна мережа, яка з'явилася за рік до Myspace і за два до Facebook, мала більш як 100 млн користувачів, більшість з яких були жителями південно-східної Азії.

Вчені виявили, що Friendster занепав унаслідок низки технічних проблем і зміни дизайну свого сайту.

Тоді різко впав трафік відвідувачів ресурсу, оскільки вони переключили свою увагу на Facebook. За словами дослідників, подібний розвиток подій важко було навіть уявити: ця компанія стала відомою тим, що відмовила Google в 2003 році, який хотів її придбати за $ 40 млн.

Оповідаючи про сумний досвід Friendster, швейцарські вчені попереджають творців інших мереж брати до уваги співвідношення вигод і витрат, з якими стикається юзер.

На їхню думку, користувачі соцмережі можуть негативно відреагувати на технічні труднощі або зміну дизайну.

За їх даними, ці фактори можуть підштовхнути користувачів розпочати шукати новий ресурс, всупереч тісному переплетенню дружніх зв'язків у звичній соцмережі.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також