Вчені з'ясували, чому деякі люди переживають галюцинації, пов'язані з покиданням своєї фізичної оболонки - "виходити з себе" їх змушує особлива частка мозку.
Галюцинації і сни, в яких люди переживають вихід з власного фізичного тіла, прийнято пов'язувати з порушеннями психіки. Феномен цей вивчений мало, проте відомо, що такі переживання можуть бути викликані душевними травмами, зневодненням, прийомом психоделіків. Як показує медична практика, трапляються ці галюцинації в різний час життя і у цілком здорових людей.
Британські вчені вирішили зрозуміти, що відбувається в голові здорових людей, знайомих з такими переживаннями. За даними психологів, приблизно кожна десята здорова людина коли-небудь у житті відчувала те, що психологи називають "досвідом поза тілом" (Out-of-body experience - OBE).
Вчені встановили, однак, що в студентському середовищі цей показник коливається від 20 до 25%.
"Схоже, всіх нас можна розділити за рівнем того, наскільки нестабільна й нестійка робота нашої скроневої частки, і тому деякі люди більш чутливі до таких переживань", - пояснив автор дослідження Джейсон Брейтуейт з Бірмінгемського університету (University of Birmingham).
Скронева частка є частиною кори головного мозку, що відповідає за вищу нервову діяльність людини. Вона відповідає за інтерпретацію сигналів, що надходять від органів почуттів та іншої інформації, що виходить від тіла, і співвідносить її з "картою тіла".
Це дозволяє людині завжди відчувати себе всередині її фізичної оболонки. Якщо ця інтерпретація порушується, людина може відчувати себе на час покинув своє тіло.