Вчені створили камеру з частотою трильйон кадрів на секунду (ВІДЕО)

10
0

Дослідники зі США створили унікальну камеру, яка здатна записувати відео на вражаючій швидкості - до одного трильйона кадрів в секунду.

Такої швидкості достатньо для сповільненої зйомки спалахів світла.

Найшвидша відеокамера в світі здатна розгледіти політ ультракороткого імпульсу світла через однолітрову пляшку, подібно до того, як звичайні швидкісні камери в деталях знімають проліт кулі крізь яблуко.
 
Унікальну систему побудували Рамеш Раскар з Массачусетського технологічного інституту (MIT) і співробітники його лабораторії за участю групи Бавенді.
 
Андреас Фельтен, один з авторів цієї системи, каже, що "у Всесвіті немає нічого подібного з настільки швидким поглядом, як у цієї камери".

 

Дана техніка здатна розкрити нові грані швидкоплинних фізичних процесів. А ще камеру на трильйон кадрів в секунду Рамеш пропонує використовувати для зйомок освітніх фільмів, які показують знайомі речі з незвичайного боку.
 
Система заснована на недавно розробленої технології, відомої під назвою "streak camera", але дослідники використовували її незвичайним способом.
 
Діафрагма камери являє собою вузьку щілину. Частинки світлового потоку - фотони - проходять крізь цю щілину і потім потрапляють під дію електричного поля, яке розгортає їх у напрямку перпендикулярному діафрагмі.
 
Оскільки дане електричне поле змінюється дуже швидко, воно по-різному відхиляє фотони, які прибувають в сусідні короткі проміжки часу.
 
Зображення, сформоване камерою, є двовимірним. Але тільки одне з вимірів, те, що відповідає напрямку щілини, є просторовим.
Інший вимір, відповідний куту повороту фотона, являє собою час. Таким чином, зображення відображає час прибуття фотонів, які проходять крізь частину одновимірного простору.
 
Але поки щотрильйон кадрів - це лише експеримент, притому дорогий, зазначають науковці.
 
Тільки імпульсний лазер і ультрашвидка стрік-камера, використані в досвіді, в сумі коштують 250 тисяч доларів.
 
Проте, Раскар розраховує на технічний прогрес, який дозволить у майбутньому скоротити розмір оптичних компонентів подібної системи і знизити їх ціну.
 
 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також