Уникнути повторення епідемії допоможе портативний і дешевий голографічний мікроскоп, за допомогою якого можна визначити наявність шкідливих бактерій у воді та їжі.
Замість дорогих лінз, які застосовуються в більшості мікроскопів, у приладі використовуються фотоелементи та мікрочіпи, аналогічні до тих, що встановлені у смартфонах iPhone або Blackberry. Вартість цих деталей становить не більше 15 доларів за штуку. Розмір мікроскопа можна порівняти з габаритами мобільного телефону, що дозволяє без проблем носити його із собою.
Мікроскоп має два режими роботи: передача і відображення. Перший дозволяє перевіряти різні рідини, в тому числі кров, на предмет наявності кишкової палички та інших мікробів, а за допомогою другого можна подивитися, чи немає небезпечних бактерій на поверхні твердих предметів, наприклад, на продуктах або в грунті.
При роботі в режимі відображення мікроскоп проектує в окуляр тривимірне голографічне зображення досліджуваної поверхні. Небезпечні бактерії на ньому виділяються яскраво-червоним кольором.
За прогнозами вчених, вартість голографічного мікроскопа не буде перевищувати 100 доларів. Пристрій має поступити в продаж до кінця цього року.
Нагадаємо, наприкінці липня в Німецькому державному інституті контролю за захворюваннями повідомили, що епідемія кишкової інфекції в Європі, викликаної небезпечним штамом кишкової палички E.coli, завершилася.
Небезпечна кишкова інфекція в Європі, викликана рідкісним штамом бактерії E.coli, забрала життя понад 50 осіб. Всесвітня організація охорони здоров'я повідомляла, що захворювання були зафіксовані у 16 країнах. У МОЗ Німеччини заявляли, що кишкова паличка E.coli передається від людини людини.