Японцям вдалося "створити" людське око, що дозволить в майбутньому хворій людині пересаджувати цілком новий орган.
Японські вчені зробили прорив у медицині і водночас новий крок до вічної молодості і здоров'я. Вони виростили у звичайній чашці Петрі людське око.
В якості основи взяли ембріональні стовбурові клітини, вони володіють унікальною особливістю - з них можна виростити будь-які клітини і тканини людського тіла.
Вчені констатують, щоб отримати такий складний орган, як око - це вперше. Всі колишні спроби завершувалися провалом, виходив якийсь божевільний коктейль з потрібних клітин - паличок і колб, які дозволяють людині бачити, і абсолютно непотрібних фрагментів.
За розвиток ока відповідають десятки тисяч генів, але є один, головний, як його називають, майстер-ген.
Японці змогли підібрати до нього ключ, а також експериментальним шляхом знайшли рецепт ідеального "живильного" середовища, в якому клітини ростуть "як потрібно".
Зокрема, розчин має бути наднасичений киснем, з концентрацією в 2 рази вище, ніж у звичайному повітрі.
Пересаджувати цілком новий орган, поки не ризикують, але брати окремі ділянки вже можливо. Найцінніше в цьому відкритті, що для пересадки доступна сітківка. Саме її пошкодження викликає найчастіше сліпоту, її клітини не відновлюються, і раніше випадків подібної трансплантації майже не було.
Як відомо, при низькій температурі стимулюється вироблення маслянистої речовини, яка формує зовнішній шар слізної плівки. У результаті плівка стає дуже товстою і жорсткою, поширюючись на поверхні ока.