У чоловіка під впливом гормонів окситоцину посилювалася робота "системи заохочень мозку", коли він бачив фотографії коханої. Крім того, партнерка в його очах ставала набагато привабливішою за інших жінок.
"Біологічні механізми, що лежать в основі тривалих стосунків між людьми, незрозумілі. Окситоцин пов'язаний з формуванням партнерських зв'язків у різних видів завдяки взаємодії із "системою заохочення" ( відділом мозку, який виробляє сигнали задоволення). Але досі ми мало знали про те, які нейробіологічні фактори відповідають за вірність, особливо у людини", - зазначають вчені.
Раніше вони довели, що окситоцин змушує чоловіків триматися на відстані від привабливих жінок: гормон "включає" почуття прихильності до партнерки, пишуть РИА Новости.
Тепер вони провели два нових експерименти, в кожному з яких брали участь 20 чоловіків. Учасники заздалегідь надсилали фотографії своїх коханих, а також знімки добре знайомих жінок, з якими вони не перебували у стосунках. За півгодини до початку дослідження вони користувалися назальним спреєм: одним учасникам вчені дали спрей, що містить окситоцин, іншим - що містить плацебо.
У ході одного з експериментів чоловікові показували надіслані ним фотографії, під час іншого - знімки його партнерки, а також фотографії привабливої незнайомки. Вчені за допомогою магнітно-резонансної томографії стежили за мозковою активністю чоловіків. Потім чоловіки знову переглядали фотографії та оцінювали, наскільки кожна з жінок красива.