Вченим майже вдалося створити штучний інтелект

48
1

Фахівці з Росії першими у світі наблизилися до створення комп'ютерної програми, що представляє собою справжній штучний інтелект.

Розроблена ними програма, яка отримала назву "Євгеній", перемогла на проведеному в Англії міжнародному науковому конкурсі кібернетичного інтелекту, не добравши всього лише 0,8% для того, щоб пройти знаменитий тест Тьюринга.

Відомий англійський математик Алан Тьюринг, що заклав основи сучасної комп'ютерної техніки, в написаній у 1950 році статті "Обчислювальні машини й розум" запропонував тест на визначення інтелектуального рівня і природи інтелекту комп'ютера.
 
Під час тесту екзаменатори задають двом таємним співрозмовникам будь-які питання. Потім вони повинні визначити, хто із співрозмовників людина, а хто - машина.
 
При цьому Тьюринг вивів спеціальну формулу для визначення кордону, коли штучний розум досягає рівня людського. За його висновками, якщо машина зможе "обдурити" перевіряючих у відповідях на 30% заданих питань, то вона "володіє штучним інтелектом".
 
Такий підхід був визнаний світовою наукою еталонним і всі новітні "інтелектуальні" комп'ютерні програми піддавалися даному тесту. До цього літа людина без особливих зусиль могла визначити, з ким під час тесту вона спілкується - з людиною чи машиною.
 
Проте кілька тижнів тому вперше за майже п'ять десятиліть вчені підійшли впритул до створення штучного інтелекту, який здатний думати так само як людина. І це вдалося зробити російської наукової групі.
 
На проведеному конкурсі, який пройшов у знаменитому головному шифрувальному центрі Другої світової війни Великобританії - Блетчлі-парк, росіяни представили програму "Євгеній".
 
Всього в тестах брали участь п'ять новітніх програм. "Євгеній" стала переможцем, зумівши в 29,2% своїх відповідей ввести екзаменаторів в оману щодо своєї природи.
 
Таким чином, програма не добрала всього 0,8% для того, щоб проголосити настання нової ери - появи штучного інтелекту.

Коментарі

Р
Роберт

Тест Тюрінга вже давно піддається критиці оскільки він не може ідентифікувати штучний інтелект через те, що програма "не думає" коли з нею розмовляє співрозмовник, а просто через складні алгоритми аналізує текст і робить висновок.

Читайте також