Верховний суд Угорщини визнав «інформаційні листи» до закордонниx угорців незаконними

9
0

Листи із закликами проголосувати на референдумі 2 жовтня 2016 року щодо мігрантськиx квот, які надсилаються від імені уряду до закордонниx етнічних угорців, визнані незаконними.

Так вирішила Курія – Верховний суд Угорщини, відповідне рішення ухвалено у четвер, 29 вересня. Уряду рекомендовано відмовитися від подібної рекламної кампанії, адже вона порушує принципи рівності можливостей і права громадян.

Приватна особа ще позаминулого тижня подала скаргу до угорської Національної виборчої комісії, де йшлося про те, що уряд надсилає листи виборцям без постійного місця проживання в Угорщині. Відповідно до скарги, уряд не мав права цього робити, оскільки не в праві використовувати власну базу даних, яка не доступна для інших учасників кампанії.

В уряді Угорщини повідомили, що Кабінет міністрів насправді «дотримується всіх відповідних законів», але будуть «поважати рішення» Курії. І зазначили, що «інформаційні листи» були спрямовані для етнічних угорців, лише з метою привернути їхню увагу до референдуму «проти насильницького переселення» мігрантів і «ризики навколо пакету квот Брюсселя».

Опозиційна партія Демократична коаліція (DK) вже назвала це рішення Верховного  суду Угорщини доказом того, що правляча партія Фідес «намагалася зібрати голоси шахрайським шляхом».

Нагадаємо, що угорців Закарпаття закликали взяти участь у референдумі проти мігрантськиx квот в Угорщині не лише представники уряду країни, а й Товариство угорської культури Закарпаття (KMKSZ) – сказати «ні» мігрантським квотам Брюсселю «заради долі дітей та онуків».

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також