Вейп: як він насправді працює і кому дійсно потрібен

440
0

Вейп - це девайс, що виробляє пару із вмістом нікотину і аромату. Існує багато різновидів приладу, велика кількість наповнювачів і протилежні думки щодо його використання.

Про принцип роботи пристрою, про те, чи варто його купити, і плюси-мінуси вейпа розповіли консультанти інтернет-магазину електронних сигарет - вейпшопа Димок.

Як працює вейп

Електронна сигарета, на відміну від традиційної тютюнової, по суті не є сигаретою взагалі, а скоріше чимось на зразок інгалятора. Електричний заряд виробляє пару, яка насичується речовинами з резервуара, що містить наповнювач. Подача пари регулюється натисканням кнопки на корпусі вейпа, а заряд надходить від акумулятора, розташованого в ручці приладу.

Пара вейпа проникає в органи дихання і доносить до них аромат і мікрочастинки нікотину. Нюхові органи отримують приємний запах, а через легені в кровоносну систему потрапляє нікотин, викликаючи ефект, схожий з викуреної сигаретою.

Рідини, якими заправляють вейпи, відрізняються за складом. Серед них є відмінності в дозуванні нікотину, наприклад, рідина може відповідати міцним, середнім або легким сигаретам або бути взагалі безнікотиновою. Ароматів існують цілі колекції - від шоколаду і вишні до лікеру "Амаретто" і лемонграсу. Також існують і рідини без ароматизаторів.

Кому потрібен вейп

Останнім часом в світі склалася культура куріння електронних сигарет, і з'явилися поняття "вейпінг" - процес куріння вейпа, і "вейпер" - людина, що курить вейп. Навіть слово "куріння" майже не використовується в середовищі шанувальників вейпінга. Вони вважають за краще називати це "паруванням", прямо вказуючи на різницю диму і пари.

"Для курців це альтернатива сигаретному диму і постійній залежності від наявності сигарет, необхідності купувати їх щодня і відлучатися на перекури в спеціально відведені для цього місця. Вейпити ж можна де завгодно, не заважаючи оточуючим," - пояснюють фахівці вейпшопа "Димок".

Виходячи з факту популярності вейпінга можна припустити, що тих, хто раніше не курив сигарети і став вейпером, привертає саме культура нової звички. Це можливість розділити з друзями процес "парування", а також спосіб виділитися серед натовпу.

Користь від переходу на вейп

  • немає диму - немає тютюнових смол в органах дихання;
  • холодна пара не сушить слизові оболонки глотки, рота і інших органів;
  • не виробляється бридість - притуплення смаку та нюху у курців;
  • зубна емаль не жовтіє, немає запаху з рота.

Мінуси вейпінга

  • через враження легкості вживання вейпер може отримати більше нікотину в організм, ніж при звичайному курінні;
  • неправильно підібрана рідина викликає першіння і печіння в горлі;
  • загубник вейпа багаторазовий, тому стоматити від попадання бактерій в рот з вейпа - часте явище;
  • компоненти рідини для вейпа можуть викликати алергію;
  • рідина також містить речовини, які шкодять при попаданні в органи дихання у великих кількостях - формальдегід, нікотин, гліцерин та інші.

Таким чином не можна однозначно сказати, що кожен курець повинен перейти на вейп.

Вейпити чи ні - це рішення індивідуальне, і електронна сигарета не може називатися безпечним аналогом тютюнової. Вона лише допомагає змінити спосіб отримання задоволення для людей з нікотиновою залежністю. А для деяких - підкреслити свій стиль і статус модним девайсом.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також