
Це приблизно 264 мільйони американських доларів
Про це 26 травня повідомили на офіційному сайті шведського військового відомства.
Як повідомили шведські офіцери, 22 травня уряд країни ухвалив рішення доручити Збройним силам Швеції зробити фінансові внески в багатосторонні фонди та ініціативи, спрямовані на посилення обороноздатності України. Загальна сума пожертвувань становить близько 4,8 млрд шведських крон.
«Ці виплати зроблять Збройні сили та оборонну промисловість України сильнішими в захисті від Росії», — сказав міністр оборони Швеції Пол Юнсон.
За його словами, зокрема, йдеться про внески в кілька коаліцій можливостей у рамках Контактної групи з питань оборони України:
- Коаліція з розмінування — 100 млн крон, допомога Швеції допоможе профінансувати закупівлю обладнання для розмінування;
- Коаліція дронів — 300 млн шведських крон, Швеція допоможе профінансувати закупівлю різних типів безпілотних літальних апаратів;
- Коаліція з безпеки на морі — 50 млн шведських крон, шведський внесок допоможе фінансувати навчання особового складу ВМС України в рамках операції Intercharge;
- Коаліція систем безпеки та управління IT — 30 млн шведських крон, шведський внесок допоможе профінансувати закупівлю обладнання для створення української системи управління Delta.
Також, як повідомили в Міноборони країни, влада Швеції узгодила подальший внесок у «данську модель» закупівель зброї для України — тепер же уряд вирішив додатково виділити понад 1 млрд шведських крон.
Крім того, уряд Швеції вирішив виділити 418 мільйонів шведських крон на закупівлю обладнання для підтримки нарощування наземного бойового потенціалу України в плані бронетехніки — процес теж очолила Данія.
Далі — на додачу до національних закупівель боєприпасів Швецією для України, уряд вирішив підтримати багатосторонні ініціативи із закупівлі боєприпасів — у чеську буде додатково вкладено 550 мільйонів шведських крон, а в естонську — трохи більш як 546 мільйонів шведських крон.
Також уряд Швеції виділяє понад 1 млрд шведських крон на закупівлю і систем протиповітряної оборони, і далекобійних безпілотників для боротьби з цілями глибоко в полі бою в рамках багатостороннього співробітництва, підсумували в Міноборони країни.