Влада зустрілася з активістами

15
0

учасниками бойових дій на території інших держав

„Минуло 19 років з часу виводу військ із Афганістану, а ніби вчора”, — так розпочав зустріч із активістами — учасниками бойових дій на території інших держав голова облдержадміністрації Олег Гаваші.


Втім, проблем у „афганців”, інших категорій військовиків не поменшало. Про них відверто говорилося і на зустрічі в облдержадміністрації. Керівник краю закликав лідерів ветеранських організацій до об’єднання, аби консолідувати зусилля на вирішення питань, що стосуються людей, обпалених війною, їхніх сімей.


Когось хвилює „вічне” квартирне питання — голова поінформував про кроки влади, зокрема ініціативу Президента України Віктора Ющенка стосовно доступного житла для наших громадян, в тому числі і пільгових категорій. Інші скаржилися на бюрократизм при встановленні телефону — Олег Олодарович повідомив, що на вчорашній колегії облдержадміністрації вирішено найближчим часом заслухати обласне керівництво „Укртелекому”, як воно реагує на звернення громадян. А поки що там працюватиме робоча група, яка детально розбереться що і як.


Керівник краю блискавично відреагував і на прохання відновити доріжку до пам’ятника Скорботній матері, що на Православній набережній в Ужгороді. „Як тільки дозволять погодні умови, ми це зробимо”, — сказав він.


Ветерани порушили проблему фінансової допомоги їхнім організаціям. Мовляв, і за офіс треба платити, і непогано б мати там постійного працівника. Олег Гаваші готовий посприяти у виділенні додаткових коштів, але запропонував, щоб у районах цю ношу взяли на себе органи місцевої влади. Подекуди ветеранські організації прагнуть заробляти самі, але тут теж потрібна допомога.


Були питання і складніші. Скажімо, ужгородці просять співфінансування на організацію реабілітаційного центру для воїнів-афганців.


— Треба вивчити проблему, — зауважує керівник краю і дає відповідне доручення управлінню охорони здоров’я. Адже мова про грантові гроші, приміщення, устаткування, а головне — подальше функціонування закладу.


Враховуючи, що для оздоровлення ветеранів воєн та військовиків передбачені різні джерела фінансування, а також те, що жодна крайова оздоровниця не виграла тендер на ці послуги, як пом’якшуючий фактор пролунала пропозиція орендувати невелику площу в „Синяку” або „Карпатах” на тривалий термін. За рік, скажімо, там відпочили, поправили б здоров’я десятки воїнів-афганців та члени їх сімей.


Олег Олодарович дав відповідне доручення начальнику головного управління соціального захисту населення внести конкретні пропозиції. Та й сам пообіцяв посприяти. І не тільки в цьому. Приміром, голова доручив підготувати відповідні листи-звернення до керівників підприємств, де працюють „афганці”, щоб їм першочергово виділялися путівки з Фонду соціального захисту. На прохання самих ветеранів Олег Гаваші ініціював звернення до правоохоронців за фактами розбазарювання майна громадських організацій, зокрема продажу землі, виділеної колись під забудову „афганцям” в Ужгороді тощо.


Запрошені на зустріч залишилися задоволені. Влада — теж. Вони краще зрозуміли один одного. Всі зійшлися на думці: подібні зустрічі треба проводити частіше.




Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також