Вплив сонячної активності на людину

141
0

Увага людей завжди була прикута до ролі і значення Сонця. За сучасними науковими даними, Сонце - це гігантська масивна газова куля з термоядерними реакціями в його ядрі. Навіть при тому, що відстань між Землею і Сонцем становить понад 150 мільйонів кілометрів, його вплив все одно відчуває все живе на Землі.

Вплив на людину

Вплив Сонця на здоров'я людини залежить від природи та властивостей компонентів випромінювання, які досягають Землі. Частина сонячного випромінювання відбивається від поверхонь:

  • сніг до 85%,
  • річковий пісок - 29%;
  • кварцовий пісок - 35%;
  • трава - 26%,
  • чорнозем - 14%,
  • водна поверхня - 2%.

Це слід враховувати при виборі місця для відпочинку. Особливо, якщо плануєте сидіти довго під сонцем, граючи в ігрові автомати. Адже бонус без депозита, як одна із найвигідніших пропозицій казино, може спонукати людино до довготривалої гри, а отже і до довготривалого перебування під променями.

Сприйняття сонячного світла людиною

Людина сприймає сонячне світло як прозоре і безбарвне. Проте, при використанні спеціального приладу для розсіювання світла, стає видно, що промені Сонця мають різні кольори. Вони утворюють спектральний розклад – тонкий перехід від одного кольору до іншого. В ньому присутні всі відтінки райдуги.

Зазначені кольори являють собою частину спектра видиму людському оку. Колір має значний вплив на формування психофізіологічного стану організму людини. Цей вплив відбувається і результаті взаємодії кольору з вегетативною нервовою системою.

Вчені встановили, кольори мають різний ступінь яскравості і впливу на сприйняття. Наприклад, жовто-зелені тони сприймаються як найяскравіші, червоні та фіолетові кольори відчуваються найменш насиченими та приглушеними.

Встановлено:

  1. Червоний має здатність стимулювати нервові центри лівої півкулі. Він підвищує енергію в печінці та м'язах. Тривалий вплив червоного призводить до перевтоми, серцебиття, підвищення апетиту. Колір не рекомендується при підвищеній температурі тіла, нервовому збудженні, гіпертонії та запальних процесах.
  2. Помаранчевий формує почуття радості, може підтримувати бажання жити. Корисний при депресіях, апатії та втраті апетиту.
  3. Жовтий і лимонний приводять до активності рухові центри, м'язи, підвищують активність печінки, кишківника та шкіри. Сприяють позитивному настрою. Не рекомендуються при підвищеній температурі тіла, невралгіях.
  4. Зелений діє як спазмолітик, знижує кров'яний тиск, розширює капіляри, позитивно впливає на серце. Покращує настрій.
  5. Блакитний і синій мають антимікробну дію тому і використовуються для дезінфекції приміщень, лікування захворювань органів дихання та ШКТ.
  6. Фіолетовий сприяє розслабленню психіки і покращенню концентрації уваги, знижує психічну напругу.
  7. Білийформує відчуття спокою.
  8. Сірий викликає сумовитий настрій та апатію і може викликати відчуття нудьги.
  9. Чорний асоціюється з похмурістю і важкістю. Він пригнічує, спричиняє погіршення настрою і працездатності.

Видиме інфрачервоне випромінювання великої інтенсивності може призводити до сповільнення обмінних процесів, розвитку атеросклерозу.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також