Всі знали про знущання, але мовчали: Нові подробиці вбивства дитини на Закарпатті (ВІДЕО)

31
20

Журналісти ТСН стверджують, що всі служби знали про знущання над дівчинкою, але нічого не зробили для порятунку.

Раніше Mukachevo.net розповідало, що у селі Паладь-Комарівці, що на Ужгородщині 34-річний п'яний чоловік побив свою 10-річну прийомну дочку, а вже вранці знайшов її мертвою на ліжку.

Журналісти ТСН розповідають, що про те, що Майю б’є її вітчим і дитина боїться бути дома, тікає і ховається від оскаженілого чоловіка знали всі довкола.

Сусідка навіть зробила спробу врятувати - викликала рідного батька. Але всі його зусилля витягти з рук вітчима свою дитину... - наразилися на безжальну українську бюрократію.

«Дитина загибла ходила дуже «зашугана». Вона дуже всього боялася. Вона в магазині навіть, якщо на гривню більше їй зважили, вона телефонувала, казала, чекайте я запитаю. Всі у селі знають, що вона була дуже боялася всього», - розповідає колишній друг сім’ї.

Односельчани мовчали, бо боялись кримінального минулого чоловіка.

10-річну Майю - найстаршу серед дітей - батьки зробили нянькою для менших, прибиральницею в домі і доглядальницею за кролями. Вона часто пропускала уроки. А в школі поясненням мами, що дитина постійно хворіє, вірили на слово. Тепер переконують, те що дівчинка ходила в синцях, дізналися лише після трагедії.


«Діти кажуть, шо вона зняла кофту, бо було дуже жарко на фізкультурі і на руках були синці. Вони мені просто про це не сказали», - розповідає вчителька Катерина Пелешко.

Це тепер у школі кажуть, серед малюнків однокласників на тему миру, Майїн дуже вирізняється. «Вона так пояснила, що це бомба і як «стоп насиллю». Я тоді не звернула увагу, а от тепер переглядаючи малюнки, кажуть, що коли у дітей проблеми в сім’ї в малюнках багато чорного і червоного», - додає вчителька.

Класна керівниця запевняє, хотіла, щоб з Маєю поговорив шкільний психолог, але не встигла. Мабуть до того психолога було дуже далеко йти.

А от одна з сусідок наважилась зателефонувала рідному батьку Майї і розповісти, що дівчинка на межі - дитину добивають. Вітчим потім дізнався і прийшов розбиратися з говірливою жінкою.

«Я все, що зробила - подзвонила татові і сказала, що треба дітей забирати, бо їх б’ють. Коли він вип’є, він на тій дитині відіграється», - запевняє сусідка.

Рідний батько Майї спробував прийти до своїх дітей, але новий обранець ексдружини вигнав його стусанами. Рятувати доньку він пішов до соціальних служб та поліції.

«Він оббивав пороги всюди і він не зміг забрати дитину», - переконують мешканці села.

Востаннє - за тиждень до смерті своєї доньки батько Маї звернувся вже до обласної соціальної служби в Ужгороді. На прийомі чоловік повідомив, що жінка примушує дитину багато працювати, доглядати за іншими дітьми, б’є дитину і що дитина пропускає навчання.

А журналістам телефоном відповіли вже інше.

«Дивіться, батько прийшов в обласну службу у справах дітей з питанням визначення місця проживання, він не прийшов про те, що там є загроза життю і здоров’ю дитини», - твердять у службі.

Тобто сталося наступне - батько звернувся до обласної служби у справах дітей в Ужгороді в понеділок, 27 вересня. Звідти надіслали лист до Сюртівської служби, щоб відреагували на звернення батька. 1 жовтня, в п’ятницю, з Ужгорода телефонують в Сюртівську службу і дізнаються, що їхній лист побачили лише за день до того.

Але про жахливу ситуацію, в якій перебуває дитина виявляється вони знають давно. І не тільки вони, а й ювенальна поліція. А зараз - шукають транспорт, щоб виїхати до села, де мешкає родина Майї. І напевне, сьогодні не встигнуть. Тож прозвітують вже у понеділок. Бо ж попереду - два законних вихідних.

Від села Сюрте, звідки мали їхати соцпрацівники, до села Паладь-Комарівці, де жила Майя, - 5 кілометрів. Від Ужгорода до села Паладь-Комарівці – 15 кілометрів.

Врятувати дівчинку не приїхав ніхто. А вранці 3 жовтня – Майя померла від побоїв. За словами сусідів, стільцем по голові.

У скоєному вітчим дівчинки зізнався поліції сам і зараз під вартою. Йому світить від 10 років тюрми до довічного ув’язнення.

Матір мають позбавити батьківських прав. «Первинно, несе відповідальність мати, бо в неї на очах цю дитину лупцювали, і робили все можливе, щоб ця дитина страждала. Але ж мати зобов’язана була звернутися до поліції, як мінімум», - каже адвокатка із сімейних справ Катерина Маліченко.

А після того нелюдського побиття – викликати швидку. Інакше - це кримінальна стаття – свідоме залишення дитини в небезпеці.

Але чи це всі, хто насправді винен. Чи мали б соцслужби реагувати раніше? Якщо все село знало, що 10-річну дитину систематично вбивають. Чому бездіяла ювенальна поліція, яка виявляється все знала?

«Є соціальна служба, які в будь-якому випадку повинні були зреагувати. Навіть, якщо мати не зверталася за допомогою до правоохоронних органів, до органів опіки і піклування. І вони повинні були відреагувати і поставити на облік цю сім’ю. Як мінімум перевірити», - додає адвокат.

Зараз у Сюртівський територіальній громаді відбувається службове розслідування. За законом, його має очолити той, хто і відповідає за роботу соцслужби – голова територіальної громади.

«По-суті, та людина, яка організовує процес, вона і очолює комісію. Ми можемо розраховувати на неупередженість – звичайно, що н», - каже депутатка Ірина Суслова

Та навіть, якщо всіх тих чиновників, що зобов'язані були реагувати, моніторити сім'ю, покарати навіжженого кримінального вітчима, і забрати врешті-решт від нього дитину - таки визнають винними. Покарання за загублену душу буде сміхотворним.

«Вони понесуть, можливо, дисциплінарну відповідальність. Просто дисциплінарне стягнення, там – догану отримають. Ну як таке може бути?», - обурюється депутатка.

Класний керівник не бачить синців дівчинки, шкільний психолог не бачить її заляканої поведінки, ювенальна поліція не реагує на побої дитини чужим чоловіком з кримінальним минулим. Батько б'ється об чиновницькі двері, а соціальні служби тижнями шукають транспорт, щоб доїхати до сім'ї, де знущаються над дитиною. І всім їм за смерть дівчинки - догана.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

О
ольга

До чого ми дійшли? Як у наш час таке відбувається? Всіх причетних притягнути до відповідальності і покарати строго згідно закону і без права апеляції.А ще змінити склад відповідального органу.Після такого ці люди не повинні працювати на таких відповідальних місцях.

Т
ТАЛІБАН

А в Афганістані порядок налогоджується швидко . А у вас .... служби створюють якісь для проформи . Кончені ви , всі !

УД
ужас до 22:09

Радий якщо це кому пригодиться і чесно кажучи - дітям в такому віці і становищі багато не треба. Достатньо доброго слова і 10 хвилин уваги - це окриляє і може змінити долю. Дякую за Ваші теплі слова!

СП
Сувора правда

Бо у наших селах як? Не хочу ся мішати, най самі ся розберают, нащо лишні проблеми і т.д. Краще закритися в свої хижі і зробити вигляд, що нич не вижу. То ужас. Нелюдська байдужість. А потім розказують, та у нас такі золоті люди, поможуть, підскажуть. Нема слів

1
11

Нафіг пожизніноє і ще і недо мамі років 20

С
Совість

У каждів отг навідкривали всяких служб, лиш аби гроші брати, а роботи— великий ноль. Позакривати і звільнити всі оті шарашкіни контори і шушваль, шо ся там тягать.

І
Іван

Він буде кращим батьком ніж ти! 100% що та шмара казала попередньому чоловікові. РСП це дно!

М
Макнутя

Люди щи раз доказали на кілько в сьому краї они нелюди

5
555

Із за одного козла страждає дитина і ніхто їй допомогти не може . Соціальна служба мала бути там сама перша а не шукати транспорт як дібратися до того села Він має бути покарано довічно такі люди як він довго жити не будуть

6
666

То лиш у нас вонячий зек може держати в страху все село. Бо у нас живуть не по законам а по понятіям. Яка влада такий й народ.

Д
дідо

типові вонячі хохли самі вуздихавуть і без путіну всяких

Д2
До 21:20 і 21:49

Ви могли б бути дуже хорошим дитячим психологом. Ви великий молодець, що змогли позбутися (нехай навіть і не повністю) дитячих травм, і досягти чогось у житті. Дякую за Вашу історію!

У
ужас

Якщо хтось з дітей читає, або може передати дітям у яких є проблеми - не всі ми одразу стали дорослими. У кожного були якісь проблеми в дитинстві і ви в цьому не особливі і не найнещасніші. З кожного хтось знущався і кожен хоч раз в житті був битий. І я тому не виключення - з мене не раз кепкували і я був об'єктом булінгу. Я також не святий і не мученик і також робив дурниці. Так ми всі ростемо і навчаємось. В тому числі вчимося як з цим жити. Хочу побажати вам міцної сили волі, в тому числі щоб в потрібних моментах звертатись по допомогу. У мене її не вистачало і зараз чесно кажучи не багато - я не звертався і вчився на своїх помилках. Ви беззаперечно відчуваєте що є добре і що погано, бо ви ще не заангажовані і не має того дурного багажу, який є у дорослих. Ідіть за своєю мрією і хай ніякі проблеми вас не зупинять, а кожен маленький успіх хай дарує крила для нових звершень! Доречі, я ніколи не мріяв про то, що зараз маю. Сподіваюсь ваша стежка заведе вас ще далі.

У
ужас

Я сам жив в інтернаті. Вивчився і пережив все, що там відбувалось. Я нікому не побажаю жити в інтернаті в 90-х і ніколи не пройду повз дитини над якою знущаються (не важливо хто і за що). Не хочу розповідати що у нас було, але коротко скажу - найголовніша проблема це дорослі. Жодна дитина не заслуговує на таке відношення. Саме дорослі вчили всьому поганому, бо колектив був досить закритий і все що ми бачили - це їх приклад. Байдужість, жорстокість, тупість, рукоприкладство, необізнаність, непрофесіоналізм, зверхність і непристойна поведінка - все від дорослих. Хочу зауважити, що були і хороші та професіональні вчителі та вихователі, але їх було максимум 5 чоловік на весь заклад. Дуже хочу їх назвати, але не хочу робити реклами закладу і малоймовірно, що хтось з них це прочитає. Хочу попросити - люди, не будьте байдужі до чужої біди! Діти не винні в тому, що опинились в таких обставинах. Будьте прикладом для дітей і тоді не буде проблем з молодим поколінням.

1
123

Як то всього боялася?

СС
соціальним службам

Дуже сподіваюсь вам це повернеться сторицею! Шо ви робили коли вбивали дитину? Кіно дивились? Згадуйте про цю дитину і що вона пережила кожен раз коли будете дивитись кіно! Хай вас гризе до кінця життя!

М
Мукачiвський

Блiн, яка золота дiвочка..... Того нелюда аршовами нахер забити i закопати як пса

К
класна

класну взагалі звільнити і хай іде крумплі копати, бо таков тупорилов треба ся уродити. "вони мені ПРОСТО не сказали". Просто? Просто напросто не сказали??? Ти тупорила швабра і з дітьми тобі треба заборонити працювати, бо то не діти мають докладувати, а то твоя робота наблюдати за дітьми і говорити з ними і їх батьками. На скільки треба бути тупов курицьов оби таке не побачити? Всі бачили що вона зацькована, навіть діти, а класний керівник куди дивилась? Звільнити таку безтолкову дуру і то ще мало буде! Шкода шо на її місто така ж квочка прийде і тоже кокати буде "просто не сказали, а я тупа і сліпа і не бачу"

У
ужас

це просто неможливо уявити!!! І шо найголовніше це не єдиний випадок! Всім хто про це знав і нічого не зробив - ви кончені тварини і нелюди! Ви хуже того урода, який вбив дитину. Бо він неадекватний, а ви всі бачили і розуміли що відбувається! Треба обходити ваше село якщо немає там адекватних людей. Одна адекватна молода жінка, яка непобоялась на все село? А мужиків у вас нема? Це не ганьба, а позор!

М
Мукачівець

Порізати го на кербачі, і гріха не буде

Читайте також