
Металеві двері є найбільш надійним елементом домашньої безпеки, і встановлення якісного замку є одним із головних заходів безпеки. Однак монтаж замку у квартирі чи приватному будинку може мати свої особливості. У цій статті ви дізнаєтесь, як вибрати відповідний замок і на що потрібно звернути увагу перед виконанням робіт.
При неякісному монтажі може статися заклинювання замка, що призведе до аварійного розтину. Тому необхідно приділити особливе значення якості роботи та професіоналізму майстра, ми рекомендуємо встановлення замків у Києві на remont-dverey.kiev.ua. У такому випадку можна бути впевненим, що замок буде підібраний правильно і справно функціонувати із забезпеченням надійного захисту.
Вибір відповідного замку
При виборі замку необхідно враховувати не лише вартість, а й рівень захисту, відповідність технічним вимогам, тип дверей та особисті переваги.
У випадку з квартирами та приватними будинками вибір замків може відрізнятися. Наприклад, для квартир часто вибираються замки з більш тонкими корпусами, оскільки самі двері обмежують можливість монтажу великих механізмів. Для приватних будинків ситуація протилежна і найчастіше вибираються більш потужні замки з високим рівнем захисту. Крім того, варто враховувати його сумісність із дверима.
Інструменти та пристрої для встановлення
При встановленні замків на металеві двері необхідно мати під рукою набір інструментів та пристроїв. Основні – це викрутки, дриль, свердла, молоток, болгарка та інші ріжучі інструменти. Важливо враховувати, що іноді знадобиться спеціалізований інструмент, такий як фрези та коронки по металу.
Правильне позначення місця для монтажу
При встановленні замків можуть виникнути деякі проблеми, які важливо враховувати та вирішувати. Найпоширеніша проблема – це неправильне позначення місця монтажу. Бажано мати докладні креслення дверей від виробника. Якщо таких немає, тоді зняти існуючий замок і уважно оглянути начинку дверей на розташування ребер жорсткості і при необхідності зняти вимір відстані від торця дверей до найближчого ребра. Якщо знятий замок не дає жодної інформації, так як була зроблена металева кишеня, тоді вибираємо місце вище або нижче, просвердлюємо з торця двері невеликий отвір. Після, використовуючи довгу викрутку або шматок жорсткого дроту, промацуємо начинку дверей на наявність ребер жорсткості. Вибираємо місце встановлення таким чином, щоб було зручно у використанні та не погіршувало міцність дверей.
Рішення із кріпленням замка
Деякі замки можуть мати специфічні вимоги до кріплення, тому необхідно уважно вивчити інструкцію з встановлення замка та правильно підібрати місце у дверях. Як приклад, на дверях вже стоїть замок врізного типу, бажано і додатковий ставити подібного типу, тим самим розташування кріплень буде ідентичним. Також замки, крім кріплення на торцевій планці, можуть мати кріплення через власний корпус. Такі замки розраховані лише на монтаж під час виготовлення нових дверей.
Особливості встановлення замків на вхідних дверях у квартирах та приватних будинках
При встановленні замків у квартирах, враховуємо товщину вхідних дверей. Також звернути увагу на місце кріплення та наявність існуючих отворів. У приватних будинках слід дивитися на розташування додаткових елементів безпеки, таких як система краб та сигналізації. Так як вхідні двері в приватному будинку знаходяться в активному середовищі, бажано використовувати фурнітуру (ручки, декоративні накладки та ін.) з нержавіючої сталі.