Вулиці заборонили називати на честь героїв

8
0

Уряд ввів тимчасовий мораторій на присвоєння вулицям, підприємствам та іншим об’єктам назв на честь героїв, відомих діячів, захисників країни, а також історичних подій.

У Міністерстві юстиції пояснюють - на сьогодні відсутні закони, які регулюють цей процес із урахуванням сучасних реалій. До заборони, назви привласнювалися відповідно до указів і постанов, три десятки років тому. Вже пройшов рік як парламент ухвалив новий закон в першому читанні. До другого - ніяк не добереться.

”Назад нічого не буде перейменовуватись, звичайно. Ми призупинили тільки тому, що це дуже непрозора процедура, як я говорила, немає нормативно-правового регулювання тому дуже багато проблем - хто подає, хто присвоює, ну немає такої законодавчої процедури, тому призупинили, щоб не було таких зловживань в цьому напрямку і тільки”, каже заступник Міністра юстиції України Лідія Горбунова.

Відтак, в оновленому документі серед встановлених критеріїв для присвоєння назви з’явиться і дозвіл організаціям іменувати себе тільки на честь тих людей, діяльність яких близька їм за профілем. Також, пропонується увіковічнювати пам’ять людей, що внесли значний внесок у становлення України, тільки після їхньої смерті. ”Назви треба міняти, але не за таким принципом, що ось була ось вулиця Леніна, а ось вам вулиця Бандери, а за іншим принципом. Звичайно, треба максимально брати до уваги історію місцевості, історію притаманних саме цій місцевості топонімів або діячів культури, які саме пов’язані з цією місцевістю . Ну, звичайно, не можна сказати, що ніколи ніяку вулицю не будемо називати на честь політичного діяча, але треба просто робити це обмірковано”, каже дослідник київської старовини Михайло Кальницький.

Мораторій триватиме щонайменше два місяці, поки Верховна Рада не ухвалить новий закон. Та піклуючись про історію та законність, знов забули про людей, які на цих вулицях мешкають. Із кожним перейменуванням мешканцям доводиться переоформлювати документи. І робити це потрібно кожного разу переїжджаючи з Комінтерна на Петлюри, чи з Січневого повстання на Мазепи, а згодом на Лаврську за власний кошт.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також