Вибори до Європарламенту: оприлюднено проміжні результати

399

Виборці країн ЄС сформували демократичну центристську більшість у Європейському парламенті.

Європейська народна партія (ЄНП) посіла перше місце за результатами виборів до Європейського парламенту (ЄП), пише Українська правда.

Згідно з цим прогнозом, що базується на даних з 22 країн ЄС, ЄНП отримує у новому Європарламенті 189 мандатів.

Другою за чисельністю фракцією, згідно з прогнозом, залишається Прогресивний альянс соціалістів і демократів (СіД), який має отримати 135 місць. За ними іде об'єднання лібералів "Оновлюючи Європу", яке матиме фракцію чисельністю 83 євродепутати.

Європейські консерватори і реформісти (ЄКР) можуть розраховувати на 72 мандати, а праві націоналісти об'єднання "Ідентичність і демократія" – на 58 місць.

Натомість об'єднання "Зелені" / Європейський вільний альянс", згідно з прогнозами, значно втратить у представництві в ЄП і отримає 53 мандати. Європейські об'єднані ліві/ Ліво-зелені Півночі, згідно з прогнозом, отримають 35 місць в новому ЄП.

Ще 45 місць належатиме позафракційним депутатам, а 50 мандати – новообраним депутатам, які не пов'язані з жодною з політичних груп, сформованих у парламенті попереднього скликання.

На цих виборах обирають 720 членів Європарламенту – це на 15 більше, ніж на попередніх виборах, але менше, ніж 751 євродепутат, який був в парламенті до виходу з блоку Великобританії.

Явка на виборах склала близько 51 відсотка, повідомили у Європарламенті. Це ненабагато більше, ніж під час минулих виборів 2019 року – тоді явка склала 50,66 відсотка.

Коментарі

Читайте також