
Уламки супутника є черговою загрозою для космічних апаратів, що працюють.
Американський супутник зв'язку, створений компанією Boeing вибухнув у космосі та розвалився на частини на геостаціонарній орбіті. Створена внаслідок інциденту хмара уламків додала нову порцію космічного сміття, яке збільшує ймовірність зіткнення з іншими космічними апаратами, пише Gizmodo.
Як повідомила американська телекомунікаційна компанія Intelsat, на геостаціонарній орбіті 19 жовтня вибухнув супутник Intelsat 33e. Він надавав послуги зв'язку в Європі, Африці та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Вибух, унаслідок якого супутник розпався на частини, стався через невідому аномалію. Існує ймовірність, що у супутника вибухнув двигун, але що стало причиною цього поки що не відомо. Intelsat спільно з компанією Boeing намагається з'ясувати це.
Космічні сили США почали відстежувати 20 фрагментів космічного сміття, які утворилися після виходу з ладу супутника. Поки що відомо, що ці уламки не становлять загрози для інших космічних апаратів.
Супутник зв'язку Intelsat 33e відправили на геостаціонарну орбіту над екватором Землі в серпні 2016 року, а почав працювати супутник у січні 2017 року. Цей супутник був створений для забезпечення більш якісних телекомунікаційних послуг, ніж його попередники.
Це вже другий вихід з ладу супутників цієї серії за останні 5 років. Перший супутник, Intelsat-29e, запущений також у 2016 році, розпався на частини у 2019 році. Вважається, що це сталося або через удар метеорита, або через несправність проводки, що спричинило електростатичний розряд через підвищену сонячну активність.