Види криптовалют

39
0

Починаючи вивчати криптовалюти, новачок стикається з величезною, іноді лякаючою кількістю різних термінів.

Щоразу, коли у нас запитують, як почати інвестувати в криптовалюти, фахівці Crybex.com рекомендують не поспішати, а для старту вивчити хоча б основні принципи технології та ази криптовалют. Адже перед тим, як обміняти всю гривню з Монобанку на біткоїн, дуже важливо розуміти, у що ви конвертуєте зрозумілу вам валюту.

У мережі, тим часом, міститься багато неякісної інформації, яка ще більше заплутує недосвідчений розум. Але навіть багато користувачів, які вже купували або використовували криптовалюти у своєму житті, не можуть пояснити різницю між їхніми видами. Справді, чим відрізняються монети та токени, що таке альткоїни та стейблкоїни? Розповідаємо у нашому матеріалі.

Crybex — надійний криптообмінник, який допоможе без проблем купити біткоїн в Одесі, Харкові, Дніпрі, Львові, Києві та десятках інших міст України та світу!

Цифрова та/або віртуальна?

Криптовалюти — це віртуальні валюти, які також є цифровими. Тобто для крипти підходять обидва терміни. Насправді це простіше, ніж здається. Цифрові валюти - всі валюти, представлені в цифровому вигляді - існуючі, що застосовуються в інтернеті - які також називають електронними. Віртуальні валюти — це підрозділ цифрових, а вони відрізняються тим, що не мають фізичного уявлення. Тобто американський долар (USD) може бути цифровим у вигляді балансу на вашій карті, наприклад, але не може бути віртуальним, тому що існують фізичні паперові долари та металеві центи. Біткоїн навпаки — віртуальна валюта, бо не має фізичного уявлення.

Криптовалюти умовно поділяють на три групи: біткоїн, альткоїни та токени. В останні роки в окрему категорію стали виділяти стейблкоіни через значне їх поширення, збільшення їх частки на ринку та популярності використання. Отже, тепер у кожному пункті.

Біткоїн

Перша справжня криптовалюта, анонсована у 2008-му та запущена у 2009 році. Хто саме реальний творець біткоїну — невідомо, крім того, що це людина чи група осіб під нікнейм Сатосі Накамото. Численні спроби з'ясувати, хто ж ховався під ніком, не привели до найменших успіхів. Більш ніж через 10 років, вважається, що його гаманці давно не активні.

Головна перевага біткоїну – відсутність прямого централізованого регулятора. Фактично системою керують тисячі людей, на комп'ютерах яких встановлено ноди біткоїну — спеціальне програмне забезпечення. За бажання та наявності комп'ютера потрібної потужності встановити ноду та включитися в мережу може будь-хто.

Децентралізація – головна відмінність Bitcoin від будь-якої електронної платіжної системи, що дозволяє проводити операції без посередників у вигляді банків чи інших фінансових установ. Серед його переваг, які у різних комбінаціях або повністю передалися й іншим криптовалютам:

  • анонімність;
  • прозорість;
  • незворотність (незворотні транзакції);
  • дефляційна модель;
  • транскордонність.

Альткоїни

Усі криптовалюти, окрім першої, Bitcoin, — альтернативні монети (alternative coins). Після створення «цифрового золота», як багато криптоадептів називають біткоін, у світі десятки команд почали працювати над альтернативними проектами. Кожен із них потенційно мав вирішувати якусь соціально значиму проблему в застарілій фінансовій системі або поповнювати якийсь недолік першої криптовалюти. Однак до 2022 року кількість альткоїнів становила вже кілька тисяч, і багато з них уже не переслідують благих цілей, а створені просто для спекуляцій чи маніпуляцій ринком.

Не всі альткоини схожі на Bitcoin. Наприклад, Ethereum — децентралізована платформа для створення децентралізованих додатків. Проте кричуща більшість криптовалют - це, так би мовити, відгалуження, надбудови, переосмислення вихідного коду Bitcoin або Ethereum.

Токени

Звичайно, токени існують не тільки у світі блокчейн-технологій. У цілому нині токен — це певна одиниця обліку, як, наприклад, запис у реєстрі будь-якої інформаційної системи. Криптотокени - це одиниці обліку або запису в блокчейні, що відрізняються від традиційних криптовалют тим, що будуються вони не на власному блокчейні, а наприклад, на блокчейні Bitcoin або Ethereum. Криптотокени — своєрідне цифрове уявлення цінних паперів чи інших активів, зокрема, товарів чи сировини і навіть нерухомості чи предметів мистецтва.

Токени власними силами ділитися кілька підвидів залежно від призначення чи, наприклад, унікальності. Так, токени бувають взаємозамінними (fungible) і незамінними (non-fungible (NFT)). NFT існують в єдиному вигляді і можуть бути ідеальним способом закріпити право власності за будь-чим - від картини до яхти. Взаємозамінні - це решта токенів, які можуть випускатися в будь-якій кількості, але характеристики кожної одиниці при цьому будуть рівні іншій. Це схоже на звичайні паперові долари. Не рахуючи яких-небудь колекційних або навпаки підроблених, будь-яка купюра номіналом $100 буде сто

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також