Виманювання грошей від імені держустанов: кіберполіція попереджає жителів Закарпаття про нову шахрайську схему

21
1

Зловмисники створюють телеграм-канали, де виманюють особисті та банківські дані пенсіонерів від імені державних закладів, при цьому використовують символіку цих установ.

Як повідомили в Департаменті Кіберполіції, у таких телеграм-каналах особам пропонують отримати неіснуючі види соціальних послуг. При цьому використовується символіка державних установ або вигаданих організацій, які нібито допомагають пенсіонерам. Для маскування такі повідомлення розбавляються різними матеріалами і життєвими порадами.

Посилання, розміщені в таких анонімних телеграм-каналах, можуть вести на фішингові вебсайти або на ресурси, які містять шкідливе програмне забезпечення чи дезінформацію.

Також в Кіберполіції зазначають, що в майбутньому такі телеграм-канали можуть швидко перепрофілюватися для поширення ворожої пропаганди.

Правоохоронці радять перевіряти інформацію про доступні пенсіонерам соціальні послуги на офіційному сайті Пенсійний фонд України https://www.pfu.gov.ua або звернутися безпосередньо до свого управління ПФ за місцем проживання.

Водночас, інформацію про послуги для малозахищених груп населення можна дізнатися в Управлінні соціального захисту https://www.msp.gov.ua/news/8506.html

Щоб не стати жертвою аферистів і не втратити свої заощадження правоохоронці закликають дотримуватися наступних порад:

— не переходьте за сумнівними посиланнями;

— отримуйте дані про доступні соціальні послуги чи благодійну допомогу лише на офіційних сайтах організацій, які їх пропонують, або безпосередньо на їх території;

— перевіряйте правильність URL-адреси сайту перед в веденням конфіденційних даних - навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт;

— не вводьте на сумнівних сайтах дані банківських карток (CVV-коди, терміни дії картки тощо) для отримання коштів;

— не повідомляйте стороннім особам коди-підтвердження, які приходять у SMS-повідомленнях або безпосередньо у застосунки.

— при розголошенні платіжної інформації – негайно зверніться до банку та заблокуйте карту.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

Т
Троцкій

Бозмег. Цеж які такі довірливі пенсіонери переглядають телеграм канали? Користуватися телеграмом не кожен дід і баба зможе.

Читайте також