під жорсткий контроль
У вівторок, 13 жовтня, під головуванням заступника голови облдержадміністрації Володимира Гоблика відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та податкового боргу.
Як повідомила заступник начальника головного управління головного управління Пенсійного фонду України в області Тетяна Король, за три квартали почного року до бюджету Пенсійного фонду області надійшло 1143,7 млн. грн. власних коштів, що на 40,1 млн. грн., або на 3,6% більше планових завдань. Порівняно з відповідним періодом минулого року власні надходження зросли на 25,6 млн.грн., або на 2,3%.
– Надходження могли б бути більшими, якби всі суб’єкти господарювання своєчасно і у повному обсязі сплачували страхові внески, – сказала Тетяна Король.
Так, на 1 жовтня заборгованість зі сплати страхових внесків до бюджету Пенсійного фонду становила 20510,6 тис. грн., що на 25,7% більше, ніж на 1 січня цього року. Протягом 9 місяців найбільше заборгованість зросла в Ужгороді, Хусті, Мукачеві, Ужгородському, Рахівському, Іршавському, Великоберезнянському районах. І надалі найбільшими залишаються борги, зокрема, в Тячівському, Берегівському, Ужгородському, Іршавському, Воловецькому районах.
Із загальної суми боргу на 1 жовтня борг економічно активних підприємств (дієвий статус боргу) становив 7811,6 тис. грн., порівняно з початком року збільшився на 3460,2 тис. грн. А борг платників, щодо яких обмежено заходи стягнення згідно з чинним законодавством (особливий статус), у порівнянні із 1 січня цього року зменшився на 496,7 тис. грн. й на 1 жовтня становив 4831,5 тис. грн. Борг підприємств, щодо яких порушено справу про банкрутство або визнано банкрутами та безнадійні борги – 7867,5 тис. грн., що більше у порівнянні із 1 січня поточного року на 1225,8 тис. грн.
Разом з тим, у порівнянні із 1 вересня цього року, значно зменшили борги ряд економічно активних підприємств, зокрема, Ужгорода – на 48,8%, Воловецького району – на 53,2%, Іршавського – на 65,7%, Міжгірського району – на 15,1%.
За 9 місяців загальна заборгованість підприємств, підпорядкованих Міністерству промислової політики України, зросла на 165 тис. грн. і на 1 жовтня становила 936,6 тис. грн. Найбільше заборгували “Закарпатське виробниче вертолітне об’єднання” – 595,4 тис. грн., (порушено справу про банкрутство), філія АТП ЗВВО – 123,0 тис. грн., (порушено справу про банкрутство), фізкультурно-оздоровчий комплекс “Ріка” – 31,4 тис. грн., завод “Зеніт” – 27,7 тис. грн.
Графіки погашення заборгованості згідно з відповідним розпорядженням Кабінету Міністрів України підприємствами, підпорядкованими Міністерству промполітики, не виконано. Найбільшими боржниками залишаються й підприємства, підпорядковані головному державному спеціалізованому лісогосподарському агропромисловому підприємству “Закарпатагроліс”. Боргують і АПК “Ужгородський”, радгосп-завод “Мукачівський”, радгосп-завод “Виноградівський”, Іршавський завод продтоварів, ДП “Руськополівське”, ДП “Тересвянський завод продтоварів“, ДП “Червона Зірка”, радгосп-завод “Великолазівський”, Великоберезнянський консервний завод. Не краща ситуація і на підприємствах житлово-комунального господарства області. З початку року вони збільшили заборгованість до Пенсійного фонду на 1016,9 тис. грн. і на 1 жовтня вона становила 4726,4 тис. грн.
Водночас борг підприємств Мінагрополітики протягом січня-жовтня цього року зменшився на 991,5 тис. грн. і на 1 жовтня становив 3230,0 тис. грн. Солотвинським солерудником погашено борг в сумі 1234,3 тис. грн.
Комісія прийняла ряд рішень, спрямованих на безумовне погашення боргів.