Вища освіта в Норвегії - умови, переваги і нюанси

25
0

Скандинавія займає почесне високе місце за якістю життя в Європі, та й усьому світові.

Тут міцна економіка, людиноорієнтована політика, розумне споживання і висока якість практично всіх товарів і послуг. Зрозуміло, що освіта в усьому цьому відіграє одну з фундаментальних ролей. Норвегія, наприклад, славиться наймовірно високим рівнем як шкільної, так і вищої освіти. Давайте дізнаємося, що дає навчання в вузах цієї країни, як вступити і що потім робити з дипломом.

Особливості навчання в Норвегії

Отже, що студенти можуть отримати під час освіти і після отримання диплома:

  • Великий вибір сучасних спеціальностей, включаючи напрямки екології, біотехнологій, охорони здоров'я, освіти і т.д.
  • Дуже комфортні умови навчання і проживання. Норвегія славиться розвиненою соціальною політикою, якістю житла і т.д.
  • Можливість навчатися безкоштовно, те ж саме стосується вивчення мови.
  • Престижний диплом міжнародного зразка.
  • Перспектива отримати роботу в Європі або США, Канаді.

Вийшов чималий список плюсів, заради яких варто вступати до вищих закладів Норвегії. Що по явних мінусів? Почнемо з вартості, і не навчання (зазвичай воно безкоштовне), а проживання. Ціни в цій країні одні з найвищих в Європі. Оплата житла, харчування, проїзду і розваг буде коштувати досить багато.

Умови вступу та навчання

Почнемо з грошових опитувань. Студенти з Норвегії та інших країн не оплачують навчання, але зобов'язані робити внески при складанні іспитів, це 40-80 євро за предмет. В семестр вийде про 400 євро. Вступних іспитів немає, проте потрібно подавати документи, які розглядатиме комісія.

Абітурієнту знадобляться:

  • Національний паспорт і закордонний паспорт, свідоцтво про народження.
  • Атестат про повну загальну середню освіту або диплом бакалавра, спеціаліста.
  • Сертифікат міжнародного рівня, що підтверджує знання англійської мови. Підійдуть IELTS, TOEFL.
  • Додаткові документи з результатами творчих або інших конкурсів, якщо це значиться в умовах надходження.
  • Медична довідка, якщо того вимагають правила.

Важливо заздалегідь зібрати всі довідки, включаючи візу. Отримати її - один з проблемних питань, знову справа стосується фінансів. Необхідно надати виписку з банківського рахунку, на якому лежить не менше 11 000 євро. Кошти потрібні для утримання студента, який точно не отримає безкоштовного житла.

Ще один нюанс - випускники іноземних шкіл не можуть вступити до університету відразу після 11 класу. Потрібно почекати ще один рік, не витратити його даремно допоможуть курси англійської або норвезької мови. Можна вступити в європейський коледж, провчитися там рік і подати документи в університет Норвегії.

Важливі нюанси

Насамперед, варто дізнатися, якою мовою буде проводиться навчальний процес. Якщо ви бажаєте після отримання диплома виїхати з країни, можете вибрати англійську. Якщо велике бажання залишитися на ПМЖ, оптимально вчити норвезький. Добре подумайте, адже під час навчання доведеться багато писати, включаючи есе. З другим вам зможе допомогти ресурс https://www.masterpapers.com/. Ви отримаєте готовий текст і зможете перевести на потрібну мову, гарне тренування. Також варто вирішити, чи потрібна магістратура після бакалаврату. Потрібно врахувати, що надходити на магістра можна тільки по напрямку, яке вивчали для отримання бакалавра.

Якщо вища освіта за кордоном дуже дорога для вас, зверніть увагу на програми обміну. Після закінчення першого курсу в своїй країні студенти можуть поїхати до Норвегії для проходження курсів тривалістю 3-6 місяців. Доступні різні напрямки і умови, про партнерські зв'язки вузів потрібно дізнатися в своєму навчальному закладі. Грант може повністю покрити витрати по проживанню, до того ж, студенти отримують невелику стипендію на кишенькові витрати.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також