
У багатьох містах України вже запровадили каршерінг - можливість орендувати автомобіль в якості таксі, але без водія.
Каршеринг суттєво відрізняється від традиційної оренди автомобілів, ринок якої в Україні більш розвинений. Однак у сервісі оренди потрібно спочатку підписати договір, внести заставу, а вже потім приїхати в офіс компанії і взяти автомобіль мінімум на добу.
У каршерингу автомобіль можна взяти в будь-якій точці міста, доїхати до місця призначення і запаркувати його там, заплативши лише за час користування та кілометраж. Як показує практика, це може бути дешевше, ніж поїздка в таксі, - повідомляє Економічна правда.
Щоб узяти авто, потрібно завантажити застосунок та обрати найближчу вільну машину.
На відміну від багатьох європейських країн та США, де каршеринг доволі розвинений, в Україні скористатися цим сервісом можна лише в найбільших містах – Києві, Одесі, Дніпрі та Харкові.
Найбільшим гравцем на ринку каршерингу в Україні є Getmancar.
Вартість поїздки у Getmancar залежить від обраного тарифу (похвилинного, погодинного чи подобового) та запланованої дистанції пересування.
Один з найдешевших варіантів – Skoda Fabia – коштуватиме 1,2 грн за хв та 6 грн за км. Десятикілометрова поїздка тривалістю 20 хв буде коштувати 84 грн. У цю суму входять витрати на пальне та обслуговування.
Наприклад, аби проїхати на таксі з центру Києва ввечері 19 км, потрібно сплатити близько 340 грн. Каршеринг обійдеться майже вдвічі дешевше: 186 грн (114 грн за дистанцію і 72 грн за 60 хв експлуатації).
Залишити автомобіль можна в спеціальних зонах. Якщо користувач хоче завершити поїздку за межами визначеної зони, можна скористатися послугою "передача". У такому випадку доки авто не забронює інший клієнт, з попереднього буде стягуватися плата 30 коп/хв (18 грн/год).
Однак деяких інвесторів вкластися у каршеринг лякає нездатність правоохоронної системи захистити бізнес. Коли трапляються викрадення авто, то представникам компанії доводиться самостійно їхати до викрадачів і забирати машини.
Так нещодавно викрадений автомобіль компанії знайшли та забрали з подвір’я у селі в Карпатах.
"Нам цікаво мати гарних локальних інвестиційних партнерів. У найближчій перспективі йдеться про Харків, Одесу, Львів, Івано-Франківськ, Запоріжжя", - каже засновник Getmancar Тарас Гетманський.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!